Braziliyalik hujumchi Neymar o‘z faoliyatini boshlagan “Santos” klubiga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ushbu jamoada bundan o‘n ikki yil avval ham o‘ynagan edi. Neymarning “Santos”ga qaytishi klub muxlislari sonining keskin oshishiga sabab bo‘ldi.
Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, “Santos” klubining rasmiy a’zolari soni 46 mingdan 67 mingtaga yetdi. Bu esa 44 foizlik o‘sishni tashkil etdi.
Mazkur ko‘rsatkich “Santos” uchun Braziliyaning oliy futbol divizionida tarixiy natija hisoblanadi. Klub o‘z tarixida birinchi marta shunchalik ko‘p yangi a’zolarni ro‘yxatdan o‘tkazdi.
Biroq, umumiy muxlislar soni bo‘yicha “Santos” hali ham ko‘plab braziliyalik klublardan ortda qolmoqda. Masalan, “Flamengo” klubi rasmiy a’zolar soni bo‘yicha yetakchi bo‘lib, hozirda ularning soni 184 mingdan oshgan.
Shunday qilib, Neymarning “Santos”ga qaytishi klub uchun katta o‘zgarishlarga sabab bo‘lmoqda. Bu holat klubning mashhurligi va muxlislar safining kengayishiga ijobiy ta’sir ko‘rsatdi.

Возвращение Неймара увеличило число болельщиков "Сантоса"
Бразильский нападающий Неймар вернулся в клуб «Сантос», в котором начал свою карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он уже играл в этой команде двенадцать лет назад. Возвращение Неймара в «Сантос» привело к резкому увеличению числа болельщиков клуба.
Согласно официальным данным, число официальных членов клуба «Сантос» увеличилось с 46 тысяч до 67 тысяч. Это составило 44-процентный рост.
Этот показатель является историческим для «Сантоса» в высшем футбольном дивизионе Бразилии. Клуб впервые в своей истории зарегистрировал так много новых членов.
Однако по общему числу болельщиков «Сантос» все еще отстает от многих бразильских клубов. Например, клуб «Фламенго» является лидером по числу официальных членов, и сейчас их число превышает 184 тысячи.
Таким образом, возвращение Неймара в «Сантос» вызывает большие изменения для клуба. Эта ситуация положительно сказалась на популярности клуба и расширении числа болельщиков.