Xorvatiyalik yarim himoyachi Luka Modrich endilikda “Milan” futbolchisi bo‘ldi va u allaqachon italyan tilida gapira boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning matbuot xizmati tomonidan tashkil etilgan muxlislar bilan uchrashuvda ma’lum qilindi. Luka Modrich “Milan”da yuz berayotgan o‘zgarishlarga ijobiy qarayotganini, jamoaning avvalgi mavsumdagi omadsiz natijalariga qaramay, kelajakka umid bilan qarashini ta’kidladi.
Modrich o‘zining dastlabki taassurotlari haqida gapirar ekan, jamoaning o‘rtoqlik uchrashuvlarini kuzatganini va ko‘plab ijobiy jihatlarni ko‘rganini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, “Milan” tarkibida yuqori darajadagi ko‘plab futbolchilar jamlangan.
Jamoada yaxshi muhit shakllangan. Luka Modrich biror futbolchini alohida ajratib ko‘rsatmasligini, faqatgina o‘zining dastlabki taassurotlari bilan o‘rtoqlashayotganini aytdi.
Eslatib o‘tamiz, Luka Modrich bungacha “Tottenxem” va Madridning “Real” klublarida ham o‘ynagan. U yangi jamoasida ham muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Лука Модрич: “Мои первые впечатления от ‘Милана’ положительные”
Хорватский полузащитник Лука Модрич теперь является игроком “Милана” и уже начал говорить на итальянском языке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта информация была озвучена на встрече с болельщиками, организованной пресс-службой клуба. Лука Модрич отметил, что положительно относится к изменениям, происходящим в “Милане”, и, несмотря на неудачные результаты команды в прошлом сезоне, смотрит в будущее с надеждой.
Говоря о своих первых впечатлениях, Модрич сообщил, что следил за товарищескими матчами команды и увидел много положительных моментов. По его словам, в составе “Милана” собрано много футболистов высокого уровня.
В команде сложилась хорошая атмосфера. Лука Модрич сказал, что не будет выделять какого-либо футболиста, а просто делится своими первыми впечатлениями.
Напомним, что Лука Модрич ранее играл за “Тоттенхэм” и мадридский “Реал”. Он нацелен на успешную игру в своей новой команде.