Vitor Reis mavsumni ijara asosida "Jirona"da o‘tkazadi
"Manchester Siti" markaziy himoyachisi Vitor Reis "Jirona" klubiga ijaraga berilishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klublar 19 yoshli futbolchini vaqtincha boshqa jamoaga o‘tkazish borasida kelishuvga erishdi. Bu haqda taniqli jurnalist Fabrizio Romano xabar berdi.
Yaqin kunlarda braziliyalik futbolchi Ispaniyaga yo‘l oladi va u yerda tibbiy ko‘rikdan o‘tadi. Tibbiy ko‘rik natijasidan so‘ng ijara kelishuvi rasman tasdiqlanadi.
Eslatib o‘tamiz, "Manchester Siti" Vitor Reisni joriy yil yanvar oyida Braziliyaning "Palmeyras" klubidan 37 million yevro evaziga sotib olgan edi. Yosh futbolchi bilan tuzilgan shartnoma 2029 yilgacha mo‘ljallangan.
Vitor Reis "Manchester Siti" tarkibida hozirgacha to‘rtta o‘yinda maydonga tushdi. Biroq, u hali natijali harakatlar bilan ajralib chiqqani yo‘q.
Shu tariqa, yosh futbolchi o‘zining tajribasini oshirish va doimiy o‘yin amaliyotiga ega bo‘lish maqsadida "Jirona" safida mavsumni davom ettirishi mumkin.

Витор Рейс проведет сезон в аренде в "Жироне"
"Манчестер Сити" центральный защитник Витор Рейс ожидается, что будет отдан в аренду клубу "Жирона". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клубы достигли соглашения о временном переходе 19-летнего футболиста в другую команду. Об этом сообщил известный журналист Фабрицио Романо.
В ближайшие дни бразильский футболист отправится в Испанию, где пройдет медицинское обследование. После результатов медицинского обследования аренда будет официально подтверждена.
Напомним, что "Манчестер Сити" приобрел Витора Рейса в январе текущего года у бразильского клуба "Палмейрас" за 37 миллионов евро. Контракт с молодым футболистом рассчитан до 2029 года.
Витор Рейс до сих пор выходил на поле в четырех матчах за "Манчестер Сити". Однако он пока не выделялся результативными действиями.
Таким образом, молодой футболист может продолжить сезон в составе "Жироны" с целью повышения своего опыта и получения постоянной игровой практики.