Tomas Myuller Bavariya bazasida erkin agent sifatida mashg‘ulotda
Bavariya klubi sobiq hujumchisi Tomas Myuller yana klub bazasida mashg‘ulot o‘tkazmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
35 yoshli futbolchi butun faoliyati davomida Myunxen jamoasi safida o‘ynagan. Hozirda u klubda mehmon sifatida qatnashmoqda.
Bu haqda Germaniya chempionatining yirik klubi vakillari ma’lumot berdi. Hujumchi hozircha hech bir jamoa bilan shartnoma imzolamagan va erkin agent hisoblanadi.
Shu sababdan, u jismoniy holatini saqlab qolish uchun Bavariya klubi sharoitidan foydalanmoqda. Iyul oyi oxirida Tomas Myuller AQSHning MLS chempionatida ishtirok etuvchi Vankuver Uaytkaps jamoasi bilan muzokaralar olib borayotgani haqida xabarlar tarqaldi.
Hozircha tomonlar o‘rtasida yakuniy kelishuvga erishilmagan. Tomas Myuller Bavariya safida jami 756 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 250 ta gol urgan va 276 marotaba jamoadoshlariga golli pas bergan.

Томас Мюллер на тренировке в "Баварии" в качестве свободного агента
Клуб Бавария, бывший нападающий Томас Мюллер снова проводит тренировки на базе клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
35-летний футболист на протяжении всей своей карьеры играл в составе мюнхенской команды. В настоящее время он участвует в клубе как гость.
Об этом сообщили представители крупного клуба Германии. Нападающий пока не подписал контракт ни с одной командой и считается свободным агентом.
По этой причине он использует условия клуба Бавария, чтобы поддерживать свою физическую форму. В конце июля появились сообщения о том, что Томас Мюллер ведет переговоры с командой Ванкувер Уайткэпс, участвующей в чемпионате MLS США.
Пока стороны не достигли окончательного соглашения. Томас Мюллер провел в составе Баварии в общей сложности 756 официальных матчей, забил 250 голов и отдал 276 голевых передач.
Он признается одним из сильнейших нападающих Германии. Пока неизвестно, где Мюллер продолжит свою карьеру.