CSKA va Flamengo Gonsalves transfer narxida kelisha olmayapti
CSKA va Braziliyaning “Flamengo” klubi yarim himoyachi Mateus Gonsalvesning transfer narxini kelishishda hozircha yakuniy qarorga kela olmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, ikki klub transfer bo‘yicha barcha asosiy masalalarda kelishuvga erishgani va tez orada rasmiy e’lon qilinishi kutilayotgani haqida xabar berilgan edi. Hozirda tomonlar transfer qiymati borasida yakuniy raqamlarni muhokama qilmoqda yoki bitim summasini kelishib olishning so‘nggi bosqichida turibdi.
Bu haqda sport jurnalisti Ivan Karpov o‘zining telegram kanalida ma’lumot berdi. Joriy mavsumda Mateus Gonsalves 17 uchrashuvda maydonga tushib, beshta gol urdi va bir marotaba sherigiga gol kiritishda yordam berdi.
19 yoshli futbolchining “Flamengo” bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil 31 dekabrga qadar mo‘ljallangan. Uning bozordagi qiymati besh million yevroga baholanmoqda.

CSKA и Фламенго не могут договориться о цене трансфера Гонсалвеса
ЦСКА и бразильский клуб «Фламенго» пока не могут прийти к окончательному решению по цене трансфера полузащитника Матеуса Гонсалвеша. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что оба клуба достигли соглашения по всем основным вопросам трансфера и ожидается, что официальное объявление будет сделано в ближайшее время. В настоящее время стороны обсуждают окончательные цифры по стоимости трансфера или находятся на последнем этапе согласования суммы сделки.
Об этом сообщил спортивный журналист Иван Карпов в своем телеграм-канале. В текущем сезоне Матеус Гонсалвеш провел 17 матчей, забил пять голов и один раз ассистировал партнеру.
Контракт 19-летнего футболиста с «Фламенго» рассчитан до 31 декабря 2027 года. Его рыночная стоимость оценивается в пять миллионов евро.