Arshavin: Rossiya o‘yinlari viloyatlarda ko‘proq qiziqish uyg‘otadi
Evro-2008 musobaqasida Rossiya terma jamoasi tarkibida bronza medalini qo‘lga kiritgan Andrey Arshavin milliy jamoa o‘rtoqlik uchrashuvlarini qayerda o‘tkazishi kerakligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya futbol ittifoqi faqat Moskva shahri bilan cheklanib qolmasligi va ko‘proq uchrashuvlarni viloyatlarda tashkil etishi lozim. Arshavinning fikricha, har bir o‘yin mintaqalarda nafaqat bayram, balki muhim voqea sifatida qabul qilinadi.
Bundan tashqari, Rossiya futbol ittifoqi uchrashuvlar oldidan ko‘plab tadbirlar o‘tkazadi. Moskva tashqarisida bunday o‘yinlarga aholi yanada katta qiziqish bildiradi.
Kecha Rossiya futbol ittifoqi Rossiya terma jamoasi 4-sentabr kuni Jahon chempionati-2026 saralash bosqichida ishtirok etadigan Iordaniya jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishini tasdiqladi. Biroq uchrashuv qayerda bo‘lib o‘tishi hali aniqlashtirilmagan.
Shuningdek, ilgari Argentinada ham Rossiya bilan o‘rtoqlik uchrashuvi 2025-yil kuzida o‘tkazilishi mumkinligi aytilgan, biroq hozircha bu borada aniq ma’lumot yo‘q.

Аршавин: Игры России вызывают больший интерес в регионах
Андрей Аршавин, который завоевал бронзовую медаль в составе сборной России на Евро-2008, высказал свое мнение о том, где должна проходить товарищеские матчи национальной команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Российский футбольный союз не должен ограничиваться только городом Москвой и должен организовывать больше матчей в регионах. По мнению Аршавина, каждая игра воспринимается в регионах не только как праздник, но и как важное событие.
Кроме того, Российский футбольный союз проводит множество мероприятий перед матчами. За пределами Москвы население проявляет еще больший интерес к таким играм.
Вчера Российский футбольный союз подтвердил, что сборная России проведет товарищеский матч против сборной Иордании 4 сентября в рамках отборочного этапа чемпионата мира-2026. Однако место проведения матча еще не уточнено.
Также ранее говорилось, что товарищеский матч с Россией может состояться в Аргентине осенью 2025 года, но пока нет точной информации по этому поводу.