Alerandro: Penalti sabab Zenitga qarshi g‘alaba qozonilmadi
Yaqinda poytaxtning CSKA jamoasiga qo‘shilgan Alerandro safarda o‘tgan RPL uchinchi turining "Zenit"ga qarshi o‘yinidan so‘ng natija haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv durang, 1:1 hisobi bilan yakunlandi. Futbolchi jamoasi bu bahsda g‘alaba qozonishni maqsad qilganini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, o‘yin davomida hisobda oldinga chiqilgan bo‘lsa-da, keyinroq raqibga penalti berildi va natijada hisob tenglashdi. Shunga qaramay, Alerandro jamoa g‘alabaga intilganini alohida qayd etdi.
U, shuningdek, uchrashuv oxirida himoyadagi ishonchli harakatlar muhimligini urg‘uladi. Futbolchi bu fikrlarini "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida bildirib o‘tdi.
Keyingi turda Moskva jamoasi o‘z maydonida Qozonning "Rubin" jamoasiga qarshi o‘ynaydi. Ushbu uchrashuv 9-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.

Алерандро: Пенальти из-за Зенита не удалось одержать победу
Недавно присоединившийся к столичному ЦСКА Алерандро высказал свое мнение о результате матча третьего тура РПЛ против "Зенита". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта встреча завершилась вничью, со счетом 1:1. Футболист отметил, что его команда ставила цель одержать победу в этом поединке.
По его словам, хотя в ходе игры команда вышла вперед, затем сопернику был назначен пенальти, и в результате счет сравнялся. Тем не менее, Алерандро подчеркнул, что команда стремилась к победе.
Он также акцентировал внимание на важности надежных действий в защите в конце матча. Футболист поделился этими мыслями в интервью телеканалу "Матч ТВ".
В следующем туре московская команда сыграет на своем поле против казанского "Рубина". Эта встреча состоится 9 августа.