Krestinin “Zenit”–CSKA uchrashuvida yo‘l qo‘ygan xatosi uchun uzr so‘radi
“Match TV” telekanalining sharhlovchisi Kirill Krestinin RPLning uchinchi turi doirasidagi “Zenit” va Moskvaning CSKA jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvdan tayyorlangan reportajda yo‘l qo‘ygan xatosi uchun CSKA muxlislaridan uzr so‘radi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U uchrashuv davomida “Zenit” bosh murabbiyi Sergey Semakning murabbiylar shtabini “bizning murabbiylar shtabimiz” deb ataganini tan oldi. Krestinin bu holatni o‘zining Sankt-Peterburg shahridan ekanligi bilan izohladi va bu xatti-harakatini efirda yo‘l qo‘yib bo‘lmaydigan xato deb e’tirof etdi.
U CSKA jamoasi muxlislaridan kechirim so‘rab, kelgusida bunday holat takrorlanmasligini ta’kidladi. Krestinin o‘z ishini xolis va professional tarzda olib borishini, “Zenit” jamoasi gol urgan yoki gol o‘tkazib yuborgan vaziyatlarda ham hissiyotlarga berilmaganini aytdi.
U unga bildirilgan tanqidlarga javoban o‘zini adolatli va betaraf deb hisoblashini ma’lum qildi. Shu bilan birga, Krestinin o‘zini tahlilchi sifatida ko‘rmasligini, shu sabab “Zenit” jamoasini tanqid qilishdan tiyilganini bildirdi.

Крестинин извинился за ошибку, допущенную в матче "Зенит" – ЦСКА
Комментатор телеканала «Матч ТВ» Кирилл Крестинин извинился перед болельщиками ЦСКА за ошибку, допущенную в репортаже о матче между командами «Зенит» и московским ЦСКА в рамках третьего тура РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он признал, что во время матча назвал тренерский штаб «Зенита» «нашим тренерским штабом». Крестинин объяснил этот случай тем, что он из Санкт-Петербурга, и признал это поведение недопустимой ошибкой в эфире.
Он извинился перед болельщиками команды ЦСКА и подчеркнул, что в будущем такие случаи не повторятся. Крестинин отметил, что он ведет свою работу беспристрастно и профессионально, не поддаваясь эмоциям, даже в ситуациях, когда команда «Зенит» забивает или пропускает гол.
В ответ на критику он заявил, что считает себя справедливым и нейтральным. При этом Крестинин отметил, что не считает себя аналитиком, поэтому воздерживался от критики команды «Зенит».