Meyson Grinvud Yamayka fuqarosi bo‘ldi, terma jamoadan o‘rin olishi mumkin
Marsel klubi hujumchisi Meyson Grinvud rasmiy ravishda Yamayka fuqarosi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
23 yoshli futbolchi ushbu mamlakat pasportini oldi. Bu haqida BBC axborot agentligi xabar berdi.
Shu tariqa, Grinvud Yamayka terma jamoasida xalqaro maydonda ishtirok etish imkoniyatiga yaqinlashdi. Ma’lum qilinishicha, futbolchi Bermud orollari va Trinidad va Tobago terma jamoalariga qarshi o‘yinlarda maydonga tushishi uchun zarur rasmiy jarayonlarni yakunlashi kerak.
Aniqrog‘i, u Angliya futbol assotsiatsiyasidan Yamayka futbol federatsiyasiga o‘tish bo‘yicha hujjatlarni rasmiylashtiradi. Ushbu tartib boshqa terma jamoalarda o‘ynagan futbolchilar uchun majburiy hisoblanadi.
Eslatib o‘tamiz, Meyson Grinvud bungacha Angliya terma jamoasi tarkibida bitta o‘yinda ishtirok etgan. Endilikda u Yamayka terma jamoasida o‘ynash uchun barcha zarur hujjatlarni rasmiylashtirgach, ushbu jamoa safida maydonga tushishi mumkin bo‘ladi.

Мейсон Гринвуд стал гражданином Ямайки, он может занять место в сборной
Нападающий клуба Марсель Мейсон Гринвуд официально стал гражданином Ямайки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
23-летний футболист получил паспорт этой страны. Об этом сообщает информационное агентство BBC.
Таким образом, Гринвуд приблизился к возможности участия в международных матчах за сборную Ямайки. Сообщается, что футболист должен завершить необходимые официальные процедуры, чтобы выйти на поле в матчах против сборных Бермудских островов и Тринидада и Тобаго.
Конкретно, он оформляет документы для перехода от Футбольной ассоциации Англии к Футбольной федерации Ямайки. Эта процедура обязательна для футболистов, которые играли за другие сборные.
Напоминаем, что Мейсон Гринвуд ранее принимал участие в одном матче за сборную Англии. Теперь, после оформления всех необходимых документов для игры за сборную Ямайки, он сможет выйти на поле в составе этой команды.