Lokomotiv va Krylya Sovetov klublari o‘rtasida yarim himoyachi Vadim Rakov bo‘yicha tuzilgan ijaraga olish shartnomasi joriy mavsum oxirigacha amal qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu bitimda futbolchini muddatidan oldin qaytarib olish imkoniyati ko‘zda tutilmagan. Bu haqda futbolchining vakili Vladimir Kuzmichov Sport-Ekspress nashriga bergan izohida ma’lum qildi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, hatto qishki transfer oynasi vaqtida ham Moskva klubi Rakovni o‘z safiga qaytara olmaydi, agar Samara jamoasi bunga rozilik bermasa. Shartnomaga muvofiq, futbolchi mavsum yakunigacha Krylya Sovetov tarkibida harakat qiladi.
Mavsum boshida yosh futbolchi Vadim Rakov yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda. U Rossiya oliy ligasida o‘tkazilgan uchta uchrashuvda to‘rt marotaba raqib darvozasini ishg‘ol qildi.
Bu natija uning jamoa uchun muhim o‘yinchi ekanini ko‘rsatadi. Krylya Sovetov ushbu transferdan ijobiy natija olmoqda va Rakovning o‘yindagi faolligi murabbiylar shtabi tomonidan yuqori baholanmoqda.

Локомотив не сможет вернуть Раков до конца сезона
Арендное соглашение, заключенное между клубами Локомотив и Крылья Советов по полузащитнику Вадиму Ракову, будет действовать до конца текущего сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом соглашении не предусмотрена возможность досрочного возврата футболиста. Об этом сообщил представитель игрока Владимир Кузьмичов в комментарии для издания Спорт-Экспресс.
По словам агента, даже в зимнее трансферное окно московский клуб не сможет вернуть Ракова в свои ряды, если команда из Самары не даст на это согласие. Согласно контракту, футболист будет выступать за Крылья Советов до окончания сезона.
В начале сезона молодой футболист Вадим Раков демонстрирует хорошую игру. Он забил четыре гола в трех матчах, проведенных в Российской Премьер-Лиге.
Этот результат показывает, что он является важным игроком для своей команды. Крылья Советов получают положительный результат от этого трансфера, и активность Ракова в игре высоко оценивается тренерским штабом.