Lonchar: Spartakni baholashda xato qildik, penalti o‘tkazdim
Akron jamoasi yarim himoyachisi Stefan Lonchar o‘tgan haftada Spartakga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni Samarada bo‘lib o‘tgan uchrashuv 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi. O‘yin davomida hisob ochilmagan vaqtda Lonchar penalti tepish imkoniyatiga ega bo‘ldi, biroq u to‘pni darvozadan yuqoriga oshirib yubordi va hisob o‘zgarmadi.
Lonchar birinchi taymda jamoasi yaxshi harakat qilganini va murabbiy ko‘rsatmalariga to‘liq amal qilinganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, ikkinchi taymda hujumda muammolar paydo bo‘ldi.
U raqib maydonda bir futbolchi kam bo‘lgani uchun o‘yin osonroq bo‘ladi, deb o‘ylaganini, biroq bu jamoaning raqibni yetarlicha baholamaganini ko‘rsatdi. Shuningdek, Lonchar o‘zining penalti tepishda xatoga yo‘l qo‘yganini tan oldi va Akron jamoasi ushbu o‘yinda g‘alabaga loyiq bo‘lganini qayd etdi.
Hozirda Akron jamoasi Premer-liga doirasida uchta o‘yinda besh ochko to‘plagan. Tolyatti jamoasi navbatdagi uchrashuvini 8-avgust, juma kuni safarda, Maxachkala Dinamosiga qarshi o‘tkazadi.

Лончар: Мы ошиблись в оценке Спартака, я пропустил пенальти
Полузащитник команды Акрон Стефан Лончар высказал свое мнение после матча против Спартака на прошлой неделе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча, прошедшая в воскресенье в Самаре, завершилась вничью 1:1. В ходе игры, когда счет еще не был открыт, Лончар получил возможность пробить пенальти, но он отправил мяч выше ворот, и счет не изменился.
Лончар отметил, что его команда хорошо действовала в первом тайме и полностью следовала указаниям тренера. По его словам, во втором тайме возникли проблемы в атаке.
Он сказал, что думал, что игра будет легче, так как у соперника на поле был один футболист меньше, но это показало, что команда недостаточно оценила соперника. Также Лончар признал, что допустил ошибку при выполнении пенальти и отметил, что команда Акрон заслуживала победы в этом матче.
В настоящее время команда Акрон набрала пять очков в трех матчах в рамках Премьер-лиги. Команда из Тольятти проведет следующий матч 8 августа, в пятницу, в гостях против Динамо Махачкала.