Vilyarreal Tomas Parti bilan shartnoma imzolashni davom ettiradi
Ispaniyaning “Vilyarreal” klubi yarim himoyachi Tomas Parti bo‘yicha qaror qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mahalliy ommaviy axborot vositalarining xabar berishicha, klub hali ham 32 yoshli futbolchini tarkibga qo‘shish niyatida. Yaqinda sud majlisi bo‘lib o‘tdi va unda Tomas Parti garov evaziga shartli ravishda ozod qilindi.
Ma’lum bo‘lishicha, futbolchi beshta zo‘rlash va bitta jinsiy zo‘ravonlik holatida ayblanmoqda. Sud qarori “Vilyarreal”ning Parti bo‘yicha rejasiga ta’sir qilmagan.
Klub futbolchi bilan shartnoma shartlari kelishilganidan so‘ng, uni tarkibga qo‘shish jarayonini davom ettirishga qaror qilgan. “Vilyarreal” faqat sud Tomas Partini aybdor deb topsa, o‘z pozitsiyasini o‘zgartirishi mumkin.
Hozirda Parti erkin agent hisoblanadi, chunki iyun oyining oxirida uning “Arsenal” klubi bilan tuzilgan shartnomasi muddati tugagan. Klub futbolchining holatini diqqat bilan kuzatib bormoqda va sud qaroriga qarab keyingi harakatlarni belgilaydi.

Вильярреал продолжает переговоры о подписании контракта с Томасом Партии
Испанский клуб "Вильярреал" принял решение по полузащитнику Томасу Партии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации местных СМИ, клуб все еще намерен подписать 32-летнего футболиста. Недавно прошло судебное заседание, на котором Томас Партия был условно освобожден под залог.
Известно, что футболист обвиняется в пяти случаях изнасилования и одном случае сексуального насилия. Судебное решение не повлияло на планы "Вильярреала" относительно Партии.
Клуб решил продолжить процесс подписания игрока после согласования условий контракта. "Вильярреал" может изменить свою позицию только в том случае, если суд признает Томаса Партию виновным.
В настоящее время Партия является свободным агентом, так как в конце июня истек срок его контракта с клубом "Арсенал". Клуб внимательно следит за ситуацией с футболистом и будет определять дальнейшие действия в зависимости от решения суда.