Spartak Stankovichdan natija kutmoqda, ishdan bo‘shatish mumkin
Dejan Stankovich yaqin vaqt ichida Moskvaning Spartak jamoasida bosh murabbiy lavozimini yo‘qotishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda O futbol na Rusi telekanali xabar berdi. Klub rahbariyati jamoaning mavsum boshidagi natijalaridan norozi.
Shu sababli, Spartak rahbariyati jamoaning holatini baholash uchun asosiy xulosalarni sentabr oyida chiqarishni rejalashtirmoqda. Stankovichga holatni yaxshilash uchun besh ta chempionat o‘yini berilgan.
Agar jamoa yaqin uchta o‘yinda ham yaxshi natijaga erisha olmasa, u sentabrga yetib bormasligi mumkin. Spartakning oldinda chempionat doirasida Lokomotiv bilan safarda, Zenit bilan uyda va Rubin bilan safarda o‘yinlari bor.
Shuningdek, klub rahbariyati Stankovichning salbiy natijalardan so‘ng futbolchilar, sport bo‘limi va hakamlarni ayblashga moyilligidan ham norozi. Rahbarlar murabbiydan ko‘proq mas’uliyat va ijobiy o‘zgarishlar kutmoqda.
Shu bois, yaqin kunlarda jamoaning natijalari va murabbiy faoliyati diqqat bilan kuzatiladi. Spartakda o‘zgarishlar yuz berishi ehtimoli yuqori.

Спартак ожидает результата от Станковича, возможен увольнение
Деян Станкович может в ближайшее время потерять должность главного тренера московского Спартака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом также сообщил телеканал О футбол на России. Руководство клуба недовольно результатами команды в начале сезона.
По этой причине руководство Спартака планирует сделать основные выводы о состоянии команды в сентябре. Станковичу дано пять матчей чемпионата для улучшения ситуации.
Если команда не сможет добиться хороших результатов в ближайших трех матчах, он может не дожить до сентября. У Спартака впереди игры с Локомотивом на выезде, Зенитом дома и Рубином на выезде в рамках чемпионата.
Кроме того, руководство клуба недовольно тем, что Станкович после негативных результатов склонен обвинять игроков, спортивный отдел и судей. Руководители ожидают от тренера большей ответственности и положительных изменений.
Поэтому в ближайшие дни результаты команды и деятельность тренера будут внимательно отслеживаться. Вероятность изменений в Спартаке высока.