Granat: Karraskalning ketishi “Dinamo” uchun yo‘qotish bo‘ldi
Rossiya terma jamoasi va Moskvaning “Dinamo” klubi sobiq himoyachisi Vladimir Granat “Dinamo” safidan kolumbiyalik futbolchi Xorxe Karraskalning ketishi jamoa uchun yo‘qotish bo‘lganini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Granatning aytishicha, ayni paytda “Dinamo” jamoasidan tez natija kutilyapti va bu borada yangi bosh murabbiy Valeriy Karpinga Karraskal yordam bera olgan bo‘lardi. Xorxe Karraskal so‘nggi ikki mavsum davomida “Dinamo” tarkibida o‘ynagan.
Yaqinda u Braziliyaning mashhur “Flamengo” klubiga o‘tdi. Uning transferi bir necha kun oldin amalga oshdi.
Yangi mavsum Rossiya chempionatida “Dinamo” dastlabki uchta tur natijasiga ko‘ra atigi to‘rt ochko jamg‘ardi. Klubni iyun oyidan boshlab Valeriy Karpin boshqarib kelmoqda.
Jamoa oldiga yuqori natijalar qo‘yilgan, ammo hozircha kutilgan natijalarga erishilmagan. Mutaxassislar fikricha, Karraskal kabi futbolchining ketishi “Dinamo” uchun muayyan darajada yo‘qotish bo‘ldi.

Гранат: Уход Карраскала стал потерей для "Динамо"
Бывший защитник сборной России и московского клуба «Динамо» Владимир Гранат отметил, что уход колумбийского футболиста Хорхе Карраскаля из состава «Динамо» стал потерей для команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Граната, в данный момент от команды ожидают быстрых результатов, и в этом новом главному тренеру Валерию Карпину Карраскаль мог бы помочь. Хорхе Карраскаль играл в составе «Динамо» в последние два сезона.
Недавно он перешел в знаменитый бразильский клуб «Фламенго». Его трансфер состоялся несколько дней назад.
В новом сезоне в российском чемпионате «Динамо» по результатам первых трех туров набрало всего четыре очка. С июня клубом управляет Валерий Карпин.
Перед командой поставлены высокие задачи, однако пока ожидаемых результатов не достигнуто. По мнению специалистов, уход такого игрока, как Карраскаль, стал определенной потерей для «Динамо».