Moskva “Lokomotiv” klubi sobiq prezidenti Nikolay Naumov Grozniy shahri “Ahmat” jamoasiga bosh murabbiy sifatida Stanislav Cherchesovning qaytishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Naumovning so‘zlariga ko‘ra, Cherchesov jamoada yaxshi natijalarga erisha oladi. U “Ahmat” tarkibi yomon emasligini, jamoa shakllanganini ta’kidladi.
Naumovning fikricha, “Ahmat”ga faqat qat’iyatli murabbiy yetishmayapti va Cherchesov bu vazifani bajarishga qodir. U jamoaning o‘yinini tartibga keltirish uchun kuchli murabbiy kerakligini aytdi.
Eslatib o‘tamiz, Stanislav Cherchesov 2011-2013 yillarda ham “Ahmat” jamoasida bosh murabbiy lavozimida faoliyat yuritgan. Uning so‘nggi ish joyi Qozog‘iston milliy terma jamoasi bo‘lgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, “Ahmat” joriy mavsumning dastlabki to‘rt o‘yinida to‘rt bor mag‘lubiyatga uchragan. Jamoaning ushbu natijalari rahbariyatni yangi murabbiy izlashga undagan.
Naumov Cherchesovning tajribasi va rahbarlik qobiliyati “Ahmat” uchun foydali bo‘lishiga ishonch bildirdi.

Наумов: “Ахмату” нужен сильный тренер, Черчесов подходит
Бывший президент московского клуба “Локомотив” Николай Наумов высказал мнение о возвращении Станислава Черчесова на пост главного тренера грозненского клуба “Ахмат”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Наумова, Черчесов сможет добиться хороших результатов с командой. Он отметил, что состав “Ахмата” неплохой, команда уже сформирована.
Наумов считает, что “Ахмату” не хватает только решительного тренера, и Черчесов способен справиться с этой задачей. Он сказал, что команде нужен сильный тренер для упорядочивания игры.
Напомним, что Станислав Черчесов также работал главным тренером команды “Ахмат” в 2011-2013 годах. Его последним местом работы была национальная сборная Казахстана.
Согласно информации, “Ахмат” потерпел четыре поражения в первых четырех матчах текущего сезона. Эти результаты побудили руководство искать нового тренера.