Maradishvili Akron jamoasiga ijaraga o‘tmoqda
Konstantin Maradishvili Tolyyatti shahrining Akron futbol jamoasiga yangi kelgan futbolchi hisoblanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yaqinda jamoaning tibbiy ko‘rigidan muvaffaqiyatli o‘tdi. Bu haqda sport yangiliklari bo‘yicha ma’lumot beruvchi Ivan Karpov xabar berdi.
Karpovning so‘zlariga ko‘ra, Maradishvilining Akron jamoasiga ijaraga o‘tish shartlari bo‘yicha ham ayrim tafsilotlar ma’lum qilindi. Xususan, Tolyyatti jamoasi futbolchining ish haqi miqdorining 30 foizini to‘lab beradi.
Futbolchini ijaraga olish bepul bo‘ladi va bu kelishuv joriy mavsum oxirigacha davom etadi. Ma’lum qilinishicha, futbolchi jamoa murabbiylar shtabini qoniqtira olgan va yaqin kunlarda u bilan rasmiy shartnoma imzolanishi kutilmoqda.
So‘nggi yillarda Maradishvili tez-tez jarohat olib kelgan va o‘tgan mavsumda maydonga atigi ikki marta chiqqan. Hozirda uning o‘yinchilik huquqlari Moskvaning Lokomotiv jamoasiga tegishli.
Konstantin Maradishvilining Lokomotiv bilan tuzgan shartnomasi yana bir yilga mo‘ljallangan. Futbolchining yoshi 25 da.

Марадишвили переходит в аренду в команду Акрон
Константин Мардишвили является новым футболистом команды Akron из города Тольятти. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он недавно успешно прошел медицинское обследование команды. Об этом сообщил Иван Карпов, предоставляющий информацию о спортивных новостях.
По словам Карпова, также были раскрыты некоторые детали условий аренды Мардишвили в команду Akron. В частности, команда Тольятти будет оплачивать 30 процентов зарплаты футболиста.
Аренда футболиста будет бесплатной, и это соглашение продлится до конца текущего сезона. Сообщается, что футболист смог удовлетворить тренерский штаб команды, и в ближайшие дни ожидается подписание официального контракта с ним.
В последние годы Мардишвили часто получал травмы и в прошлом сезоне выходил на поле всего дважды. В настоящее время его права принадлежат московскому Локомотиву.