Nyukasl va Malik Tiav shartnoma shartlarida kelishdi
Himoyachi Malik Tiav faoliyatini Angliyada davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Germaniyaning Sky telekanali jurnalisti Patrik Bergerning xabar berishicha, Nyukasl klubi va Malik Tiav to‘rt mavsumga mo‘ljallangan shartnoma shartlari bo‘yicha kelishuvga erishdi. Endi esa Nyukasl klubi Malik Tiavning transferi borasida Milan jamoasi bilan muzokaralarni davom ettirmoqda.
Ayni vaqtda Tiav 23 yoshda bo‘lib, uning transfer narxi 30 million yevro atrofida baholanmoqda. Milan jamoasining bosh murabbiyi Massimiliano Allegri klub rahbariyatiga Tiavni jamoada saqlab qolishni istayotganini ma’lum qilgan.
Malik Tiav Milan safida jami 85 ta o‘yin o‘tkazgan. U shu vaqtgacha bitta gol urgan va ikki marotaba jamoadoshlariga gol urish uchun pas bergan.
Muzokaralar hali davom etmoqda, biroq Nyukasl va futbolchi o‘rtasida shartnoma shartlari bo‘yicha kelishuvga erishilgani bu transfer amalga oshishi ehtimolini oshiradi. Milan klubi esa o‘z futbolchisini saqlab qolishga harakat qilmoqda.

Ньюкасл и Малик Тиав согласовали условия контракта
По информации журналиста немецкого телеканала Sky Патрика Бергера, клуб Ньюкасл и Малик Тиав достигли соглашения по условиям контракта, рассчитанного на четыре сезона. Теперь клуб Ньюкасл продолжает переговоры с командой Милан по трансферу Малика Тиава.
На данный момент Тиав 23 года, его трансферная стоимость оценивается примерно в 30 миллионов евро. Главный тренер команды Милан Массимилиано Аллегри сообщил руководству клуба, что хочет сохранить Тиава в команде.
Малик Тиав провел в составе Милана в общей сложности 85 матчей. Он забил один гол и дважды ассистировал своим партнерам по команде.
Переговоры все еще продолжаются, однако достижение соглашения по условиям контракта между Ньюкаслом и футболистом увеличивает вероятность осуществления этого трансфера. Клуб Милан, в свою очередь, пытается сохранить своего футболиста.