Gudiev: Dzyuba mashg‘ulotlarda ham to‘liq e’tiborli
Akron futbol jamoasining darvozaboni Vitaliy Gudiev jamoadoshi, hujumchi Artyom Dzyuba haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gudievning so‘zlariga ko‘ra, Dzyuba hatto mashg‘ulotlarda ham to‘liq e’tibor bilan ishtirok etadi. Maydonda u juda hissiyotli va faol, ammo kundalik hayotda tinch va vazmin bo‘lib, yosh futbolchilarga o‘rnak bo‘la oladi.
Gudiev Akron jamoasida katta tajribaga ega hujumchi borligidan mamnun ekanini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, joriy mavsum Rossiya chempionati doirasida Dzyuba Akron tarkibida birinchi golini urishga muvaffaq bo‘ldi.
U Moskvaning Spartak jamoasiga qarshi uchrashuvda penaltidan gol kiritdi. O‘sha uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi.
Artyom Dzyuba shu yil avgust oyida 37 yoshga to‘ladi. Bu uning Akron jamoasida ikkinchi mavsumi bo‘lib, jamoani hozirda bosh murabbiy Zaur Tedeev boshqarib kelmoqda.
Dzyuba o‘z tajribasi va yetakchilik fazilatlari bilan jamoaga ko‘mak bermoqda. Uning jamoadagi ishtiroki yosh futbolchilar uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi.

Гудиев: Дзюба на тренировках тоже полностью сосредоточен
Вратарь футбольной команды "Акрон" Виталий Гудиев высказал свое мнение о своем товарище по команде, нападающем Артеме Дзюбе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Гудиева, Дзюба даже на тренировках участвует с полной концентрацией. На поле он очень эмоционален и активен, но в повседневной жизни спокойный и уравновешенный, что позволяет ему быть примером для молодых футболистов.
Гудиев отметил, что он доволен наличием опытного нападающего в команде "Акрон". Для справки, в текущем сезоне в рамках чемпионата России Дзюба смог забить свой первый гол за "Акрон".
Он забил с пенальти в матче против московского "Спартака". Тот матч завершился со счетом 1:1.
Артему Дзюбе в этом году исполнилось 37 лет. Это его второй сезон в команде "Акрон", которую в настоящее время возглавляет главный тренер Заур Тедеев.
Дзюба помогает команде своим опытом и лидерскими качествами. Его участие в команде имеет важное значение и для молодых футболистов.