Chervichenko: Dinamo o‘yinida muammo yo‘q
Sobiq "Spartak" futbol klubi prezidenti Andrey Chervichenko "Evro-Futbol.Ru" nashriga bergan intervyusida Moskvaning "Dinamo" jamoasida o‘yin bilan bog‘liq muammolar yo‘qligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, "Dinamo" jamoasi maydonda o‘zini ishonchli va jangovar tarzda ko‘rsatmoqda hamda ularning o‘yini qiziqarli kechmoqda. Chervichenko fikricha, jamoa chempionga yutqazgan bo‘lsa-da, bu mag‘lubiyat "Dinamo"ning o‘yinidagi muammolar bilan emas, balki raqib futbolchi Kordobaning juda ajoyib va kutilmagan zarbasi natijasida yuzaga kelgan.
U, shuningdek, boshqa jiddiy kamchiliklarni ko‘rmaganini aytdi. Ayni vaqtda Moskvaning "Dinamo" jamoasi Rossiya Premyer Ligasining uch turidan so‘ng to‘rt ochko jamg‘argan va turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
10-avgust kuni "Dinamo" safarda "Sochi" jamoasiga qarshi o‘ynaydi. O‘yin "Fisht" stadionida bo‘lib o‘tadi va boshlanish vaqti soat 18:00 ga belgilangan.

Червиченко: Проблем с игрой Динамо нет
Бывший президент футбольного клуба "Спартак" Андрей Червиченко в интервью изданию "Евро-Футбол.Ру" отметил, что в московском клубе "Динамо" нет проблем, связанных с игрой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда "Динамо" на поле выглядит уверенно и боево, а их игра проходит интересно. Червиченко считает, что хотя команда и проиграла чемпиону, это поражение произошло не из-за проблем в игре "Динамо", а в результате великолепного и неожиданного удара игрока соперника Кордобы.
Он также сказал, что не видит других серьезных недостатков. В настоящее время московское "Динамо" набрало четыре очка после трех туров Российской Премьер-Лиги и занимает девятое место в турнирной таблице.
10 августа "Динамо" сыграет на выезде против команды "Сочи". Игра пройдет на стадионе "Фишт" и начнется в 18:00.