Tomas Myuller “Vankuver Uaytkaps” jamoasiga o‘tishini izohladi
Germaniyalik hujumchi Tomas Myuller o‘zining MLS ligasidagi “Vankuver Uaytkaps” jamoasiga o‘tganini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi yangi jamoasiga qo‘shilishdan mamnunligini bildirib, “Vankuver”ga kelishni intiqlik bilan kutayotganini aytdi. U jamoaga chempionlik yo‘lida yordam berishni istashini ta’kidladi.
Myuller shuningdek, shahar haqida ko‘p eshitganini, biroq uning asosiy maqsadi g‘alaba qozonish ekanini alohida qayd etdi. Klub rahbariyati bilan bo‘lib o‘tgan suhbatlar ham unga ijobiy taassurot qoldirgan.
Endi esa Myuller muxlislar oldida o‘yin ko‘rsatishni va “Bi-Si Pleyis” stadionida jamoani qo‘llab-quvvatlaydigan tomoshabinlarni ko‘rishni orziqib kutmoqda. Ma’lumot uchun, Kanadaning ushbu klubi Tomas Myullerni o‘z safiga qo‘shib olganini rasmiy ravishda e’lon qildi.
Bu yangilik 6-avgust, chorshanba kuni ma’lum bo‘ldi. 35 yoshli futbolchi o‘tgan mavsum Germaniya chempionatida, “Bavariya” klubi safida o‘z faoliyatini yakunlab, ilk bor boshqa jamoaga o‘tdi.
Shu tariqa, Myuller MLS klubi futbolchisiga aylandi va endi o‘z tajribasi bilan yangi jamoasiga yordam berishni rejalashtirmoqda.

Томас Мюллер объяснил переход в команду "Ванкувер Уайткэпс"
Германский нападающий Томас Мюллер объяснил свой переход в команду MLS 'Ванкувер Уайткэпс'. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист, выражая удовлетворение от присоединения к новой команде, сказал, что с нетерпением ждет приезда в 'Ванкувер'. Он подчеркнул, что хочет помочь команде на пути к чемпионству.
Мюллер также отметил, что много слышал о городе, но его главная цель - одержать победу. Беседы с руководством клуба также оставили у него положительное впечатление.
Теперь Мюллер с нетерпением ждет возможности показать игру перед болельщиками и увидеть зрителей, поддерживающих команду на стадионе 'Би-Си Плэйс'. Для справки, этот клуб из Канады официально объявил о подписании Томаса Мюллера.
Эта новость стала известна 6 августа, в среду. 35-летний футболист завершил свою карьеру в прошлом сезоне в чемпионате Германии в составе клуба 'Бавария' и впервые перешел в другую команду.
Таким образом, Мюллер стал футболистом клуба MLS и теперь планирует помочь своей новой команде своим опытом.