Sobiq futbolchi Sergey Bendz bir qator mahalliy jamoalarda himoyachi sifatida o‘ynagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yaqinda “Rostov” jamoasida murabbiy bo‘lib ishlagan Valeriy Karipinning faoliyati haqida fikr bildirdi. Bendzning aytishicha, Karipin o‘yinchilar va muxlislar uchun asosiy yetakchi shaxs bo‘lgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday yetakchi jamoani tark etganda, futbolchilarga yangi sharoitga moslashish uchun vaqt kerak bo‘ladi. Yangi murabbiy esa o‘z uslubini joriy qilish uchun harakat qiladi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Valeriy Karipin “Rostov” jamoasini 2017 yildan 2021 yilgacha va 2022 yildan 2025 yilgacha boshqargan. Shu davrda u bir necha yil davomida Rossiya terma jamoasida ham faoliyat yuritgan.
Karipin jamoani tark etgach, uning o‘rniga ispaniyalik mutaxassis Jonatan Alba tayinlandi. Joriy mavsumda “Rostov” jamoasi Rossiya oliy ligasi turnir jadvalida o‘n to‘rtinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa shu paytgacha uchta o‘yinda maydonga tushib, barchasida mag‘lubiyatga uchragan. Bu natijalar klub uchun qiyin davr bo‘layotganini ko‘rsatadi.

Уход Карипина принес трудные времена для "Ростова"
Бывший футболист Сергей Бендз играл в ряде местных команд на позиции защитника. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он недавно высказался о деятельности Валерия Карипина, который работал тренером в команде “Ростов”. По словам Бендза, Карипин был основным лидером для игроков и болельщиков.
По его словам, когда такой лидер покидает команду, игрокам нужно время, чтобы адаптироваться к новым условиям. Новый тренер будет пытаться внедрить свой стиль.
Согласно информации, Валерий Карипин руководил командой “Ростов” с 2017 по 2021 год и с 2022 по 2025 год. В этот период он также работал в сборной России на протяжении нескольких лет.
После ухода Карипина на его место был назначен испанский специалист Хонатан Альба. В текущем сезоне команда “Ростов” занимает четырнадцатое место в таблице турнира Российской Премьер-Лиги.
Команда до сих пор провела три игры и во всех потерпела поражение. Эти результаты показывают, что клуб переживает трудные времена.