Karreras Realda Xabi Alonso bilan ishlashdan mamnun
Madridning “Real” futbol klubi himoyachisi Alvaro Karreras jamoaning bosh murabbiyi Xabi Alonso bilan ishlash haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chap qanot himoyachisi joriy yilning o‘tgan oyida “Real” safiga qo‘shildi. Klub 22 yoshli futbolchini Portugaliyaning “Benfika” jamoasidan sotib oldi va bu transfer uchun 50 million yevro to‘lagan.
Alvaro Karreras Xabi Alonsoning talablarini juda aniq va tushunarli deb hisoblashini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bosh murabbiy jamoaga yuqori sur’atda va faol o‘yin ko‘rsatishni talab qiladi.
Yangi futbolchi Xabi Alonsoning ish uslubidan mamnunligini bildirib, aynan shunday yondashuv unga manzur ekanini ma’lum qildi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Xabi Alonso iyun oyining boshida “Real” bosh murabbiyi lavozimini egalladi.
U bu lavozimda ilgari ishlagan Karlo Anchelottini almashtirdi. “Real” jamoasi yangi mavsumni 19 avgust kuni boshlaydi.
Ular La Liga doirasidagi ilk uchrashuvda “Osasuna” klubiga qarshi maydonga chiqadi. Uchrashuv Madriddagi “Santyago Bernabeu” stadionida bo‘lib o‘tadi.

Каррера доволен работой с Хаби Алонсо в Реале
Защитник футбольного клуба «Реал» из Мадрида Альваро Каррерас поделился своими мыслями о работе с главным тренером команды Хаби Алонсо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Левый защитник присоединился к «Реалу» в прошлом месяце. Клуб купил 22-летнего футболиста у португальского клуба «Бенфика» и заплатил за этот трансфер 50 миллионов евро.
Альваро Каррерас отметил, что требования Хаби Алонсо очень четкие и понятные. По его словам, главный тренер требует от команды играть в высоком темпе и активно.
Новый футболист выразил удовлетворение стилем работы Хаби Алонсо, отметив, что именно такой подход ему нравится. По данным, Хаби Алонсо занял пост главного тренера «Реала» в начале июня.
Он заменил Карло Анчелотти, который ранее работал на этой должности. Команда «Реал» начнет новый сезон 19 августа.
В первом матче в рамках Ла Лиги они выйдут на поле против клуба «Осасуна». Встреча пройдет на стадионе «Сантьяго Бернабеу» в Мадриде.