TsSKA Daniyel Ruiz bilan ijaraga shartnoma tuzmoqda
Kolumbiyalik futbolchi Daniyel Ruiz Rossiya chempionatiga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalistlar ijtimoiy tarmoqlarda xabar bermoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, 24 yoshli futbolchi bugun, 7 avgust kuni Rossiya poytaxtiga yetib keladi va Moskvaning TsSKA jamoasiga o‘tish bo‘yicha hujjatlarni rasmiylashtiradi.
TsSKA jamoasi Ruizni Kolumbiyaning Millionarios klubi safidan ijaraga oladi. Shartnomada futbolchini to‘liq sotib olish imkoniyati ham ko‘zda tutilgan, bu uchun muayyan shartlar bajarilishi kerak bo‘ladi.
Daniyel Ruiz 2021 yil yanvar oyidan boshlab Millionarios jamoasida to‘p surib kelmoqda. Shu vaqt davomida u ushbu jamoa safida 196 o‘yinda ishtirok etib, 22 ta gol urgan va 33 ta golga assistentlik qilgan.
Uning o‘yindagi faolligi va natijalari klub rahbariyati hamda murabbiylar tomonidan ijobiy baholanmoqda. TsSKA rahbariyati Ruizning o‘yinga bo‘lgan yondashuvi va tajribasiga katta umid bog‘lamoqda.
Shu orqali Moskva klubi hujum chizig‘ini kuchaytirishni rejalashtirmoqda. Ayni paytda futbolchining o‘zi ham yangi jamoada o‘zini ko‘rsatishga tayyor ekanligini bildirgan.

ЦСКА заключает контракт на аренду с Даниэлем Руисом
Колумбийский футболист Даниэль Руис близок к переходу в российский чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают журналисты в социальных сетях. Согласно информации, 24-летний футболист сегодня, 7 августа, прибудет в столицу России и оформит документы для перехода в московский ЦСКА.
Команда ЦСКА арендует Руиса из колумбийского клуба Миллионариос. В контракте также предусмотрена возможность полного выкупа футболиста, для чего должны быть выполнены определенные условия.
Даниэль Руис выступает за команду Миллионариос с января 2021 года. За это время он принял участие в 196 матчах за эту команду, забил 22 гола и сделал 33 голевых передачи.
Его активность и результаты в игре положительно оцениваются руководством клуба и тренерами. Руководство ЦСКА возлагает большие надежды на подход Руиса к игре и его опыт.
Таким образом, московский клуб планирует усилить свою атакующую линию. В настоящее время сам футболист также заявил о готовности проявить себя в новой команде.