“Axmat” futbol jamoasining sobiq bosh murabbiyi Sergey Tashuyev Grozniy klubida tez-tez murabbiylar almashinuvi yuz berayotgani haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eslatib o‘tamiz, 6-avgust kuni “Axmat” jamoasiga yangi bosh murabbiy etib Stanislav Cherchesov tayinlandi. U ushbu lavozimda Aleksandr Storojuk o‘rnini egalladi.
Sergey Tashuyevning so‘zlariga ko‘ra, so‘nggi paytlarda “Axmat”da murabbiylar tez-tez almashmoqda. Uning aytishicha, bu holat klub uchun odatiy holga aylangan va bunday o‘zgarishlarda ajablanarli jihat yo‘q.
Tashuyev, klubda murabbiylar rotatsiyasi katta ekanligini, bu esa oxirgi yillarda kuzatilayotgan tendensiya ekanini ta’kidladi. Hozirgi vaqtda “Axmat” uchta o‘yin o‘tkazib, biror ochko to‘play olmadi va hozirda pley-off o‘yinlari zonasida joylashgan.
Keyingi turda Cherchesov boshchiligidagi “Axmat” o‘z maydonida “Zenit” klubini qabul qiladi. Ushbu uchrashuv 9-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.

Ташуев: “Ахмат” в смене тренеров — обычное дело
Бывший главный тренер футбольной команды "Ахмат" Сергей Ташуев высказал свое мнение о частой смене тренеров в грозненском клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напомним, 6 августа новым главным тренером команды "Ахмат" был назначен Станислав Черчесов. Он занял эту должность вместо Александра Сторожука.
По словам Сергея Ташуева, в последнее время в "Ахмате" тренеры часто меняются. Он отметил, что такая ситуация стала обычной для клуба, и в таких изменениях нет ничего удивительного.
Ташуев подчеркнул, что ротация тренеров в клубе велика, и это является тенденцией, наблюдаемой в последние годы. В настоящее время "Ахмат" провел три игры и не набрал ни одного очка, и сейчас находится в зоне плей-офф.
В следующем туре "Ахмат" под руководством Черчесова примет на своем поле клуб "Зенит". Этот матч состоится 9 августа.