Mostovoy: Karpin bilan Dinamo natijalari yomonlashmaydi
Sobiq “Spartak” futbolchisi Aleksandr Mostovoy “Dinamo” jamoasining Valeriy Karpin boshchiligida erishayotgan natijalari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozircha poytaxt jamoasi haqida aniq xulosa qilishga erta ekanini ta’kidladi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, “Dinamo” tarkibi juda yaxshi shakllangan, o‘tgan mavsumda ham ular chempionlik uchun kurash olib borishgan.
Uning fikricha, Valeriy Karpin bosh murabbiy bo‘lib ishlayotgan paytda jamoa natijalari yomonlashmaydi. Qolganini vaqt ko‘rsatadi.
Ma’lumot uchun, Valeriy Karpin joriy yil yozida “Dinamo” jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlangan edi. Hozirgi kungacha o‘tgan uchta tur natijasiga ko‘ra, “Dinamo” turnir jadvalida o‘ninchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa uchta o‘yinda to‘qqiz ochkodan faqat to‘rt ochko to‘plashga muvaffaq bo‘lgan. Keyingi turda “Dinamo” o‘z maydonida “Sochi” klubini qabul qiladi.

Mostovoy: С результатами Динамо с Карпиным не будет ухудшений
Бывший футболист "Спартака" Александр Мостовой высказал свое мнение о результатах команды "Динамо" под руководством Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что пока рано делать окончательные выводы о столичной команде. По словам Мостового, состав "Динамо" очень хорошо сформирован, в прошлом сезоне они также боролись за чемпионство.
По его мнению, пока Валерий Карпин является главным тренером, результаты команды не ухудшатся. Остальное покажет время.
Для справки, Валерий Карпин был назначен главным тренером команды "Динамо" летом текущего года. На данный момент по результатам трех прошедших туров "Динамо" занимает десятое место в турнирной таблице.
Команда в трех матчах смогла набрать только четыре очка из девяти возможных. В следующем туре "Динамо" примет клуб "Сочи" на своем поле.