Renan kelajagi bo‘yicha “Zenit” bir nechta variantni ko‘rib chiqmoqda
Sankt-Peterburgning "Zenit" futbol klubi boshqaruvi raisi Aleksandr Medvedev jamoa braziliyalik futbolchisi Roberta Renan kelajagi haqida izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Renan bo‘yicha bir nechta variantlar ko‘rib chiqilmoqda. Klub va futbolchi uchun eng maqbul yo‘l tanlanadi.
Avvalroq ommaviy axborot vositalarida Turkiyaning "Beshiktosh" klubi Renanga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Shuningdek, futbolchining transfer qiymati 7,5 million yevro deb baholanmoqda.
Renanning "Zenit" bilan shartnomasi 2028 yilning o‘rtasiga qadar amal qiladi. Joriy mavsum Rossiya oliy ligasida "Zenit" besh ochko jamg‘argan va musobaqa jadvalida yettinchi o‘rinda bormoqda.
Navbatdagi uchrashuvda Sankt-Peterburg klubi safarda Grozniyning "Axmat" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Klub rahbariyati futbolchining kelajagi yuzasidan tez orada aniq qaror qabul qilinishini bildirgan.
"Zenit" klubi uchun har bir futbolchining o‘yini va jamoadagi roli muhim hisoblanadi. Shuning uchun Renan bo‘yicha barcha takliflar atroflicha ko‘rib chiqilmoqda.

Ренан по поводу своего будущего рассматривает несколько вариантов с "Зенитом"
Председатель управления футбольного клуба "Зенит" из Санкт-Петербурга Александр Медведев прокомментировал будущее бразильского футболиста Роберта Ренана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, рассматриваются несколько вариантов по Ренану. Будет выбран наиболее подходящий путь для клуба и игрока.
Ранее в СМИ появлялись сообщения о том, что турецкий клуб "Бешикташ" проявляет интерес к Ренану. Также стоимость трансфера футболиста оценивается в 7,5 миллиона евро.
Контракт Ренана с "Зенитом" действует до середины 2028 года. В текущем сезоне в Российской премьер-лиге "Зенит" набрал пять очков и занимает седьмое место в турнирной таблице.
В следующем матче санкт-петербургский клуб сыграет в гостях против грозненского "Ахмата". Руководство клуба заявило, что в ближайшее время будет принято четкое решение о будущем футболиста.
Для клуба "Зенит" игра каждого футболиста и его роль в команде имеют большое значение. Поэтому все предложения по Ренану рассматриваются тщательно.