Safonov: Spartak muammolarni yengib, kuchli uchlik uchun kurashadi
Mashhur futbol agenti Aleksey Safonov poytaxtning “Spartak” jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovichning lavozimidan bo‘shatilishi ehtimoli haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning ta’kidlashicha, jamoaning natijalari ko‘p jihatdan futbolchilarning kayfiyatiga bog‘liq bo‘ladi. Agar futbolchilar murabbiydan qasddan voz kechmasalar va Stankovich ularga o‘zini tiklashda yordam bera olsa, vaziyat barqarorlashishi mumkin.
Safonovning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” o‘z oldidagi muammolarni yengib o‘ta oladi va kuchli uchlik uchun kurashishni davom ettiradi. U, shuningdek, muxlislar jamoadan yuz o‘girmasligiga ishonch bildirdi va har bir navbatdagi uchrashuvda o‘z ustunliklarini isbotlash zarurligini ta’kidladi.
Ma’lumot uchun, uch turdan so‘ng “Spartak” Rossiya chempionatida to‘rt ochko bilan 11-o‘rinda bormoqda. Navbatdagi turda “qizil-oq”lar “Lokomotiv” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Сафонов: Спартак преодолеет проблемы и будет бороться за сильную тройку
Известный футбольный агент Алексей Сафонов высказал свое мнение о вероятности увольнения главного тренера столичного "Спартака" Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, результаты команды во многом зависят от настроения футболистов. Если игроки не откажутся от тренера и Станкович сможет помочь им восстановиться, ситуация может стабилизироваться.
Согласно словам Сафонова, "Спартак" сможет преодолеть свои проблемы и продолжит борьбу за тройку сильнейших. Он также выразил уверенность, что болельщики не отвернутся от команды и подчеркнул необходимость доказывать свои преимущества в каждом следующем матче.
Для справки, после трех туров "Спартак" занимает 11-е место в чемпионате России с четырьмя очками. В следующем туре "красно-белые" выйдут на поле против команды "Локомотив".