Dmitriy Andreev, ilgari "Orenburg" jamoasida sport direktori lavozimida ishlagan, Rossiya chempionati startidagi jamoa natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, "Orenburg" yangi mavsumni yaxshi boshlagani aytilmasa-da, vaziyat umuman yomon emas. Andreev jamoa o‘z ochkolarini albatta qo‘lga kiritishiga ishonch bildirdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, hozirda ko‘plab jamoalarda, jumladan, kuchli klublarda ham muammolar mavjud. Hozirgi vaqtda "Orenburg" Rossiya oliy ligasi jadvalida uch turdan so‘ng 12-o‘rinda bormoqda va ikki ochko to‘plagan.
To‘rtinchi tur doirasida "Orenburg" o‘z maydonida "Krasnodar" jamoasini qabul qiladi. Shuningdek, Andreevning fikricha, chempionat hali boshida va jamoalar oldinda turgan vazifalarni bajarish uchun hali imkoniyatga ega.
U "Orenburg" o‘z o‘yinini topib, natijalarini yaxshilashiga umid bildirdi. Mutaxassis barcha muxlislarni jamoaga ishonch bildirgan holda, ularni qo‘llab-quvvatlashga chaqirdi.

Андреев: Оренбург не смог сильно начать новый сезон
Дмитрий Андреев, ранее работавший спортивным директором команды "Оренбург", высказал свое мнение о результатах команды на старте чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, хотя "Оренбург" не начал новый сезон хорошо, ситуация вовсе не плохая. Андреев выразил уверенность, что команда обязательно наберет свои очки.
По словам специалиста, в настоящее время у многих команд, включая сильные клубы, есть проблемы. В данный момент "Оренбург" занимает 12-е место в таблице Российской высшей лиги после трех туров и набрал два очка.
В рамках четвертого тура "Оренбург" примет на своем поле команду "Краснодар". Также Андреев считает, что чемпионат только в начале, и у команд еще есть возможность выполнить стоящие перед ними задачи.
Он выразил надежду, что "Оренбург" найдет свою игру и улучшит результаты. Специалист призвал всех болельщиков поддержать команду, веря в нее.