Martin Dubravka "Byornli" darvozaboni bo‘ldi, shartnoma 2026 yilgacha
Martin Dubravka "Byornli" futbol klubi bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Angliya jamoasining rasmiy sayti orqali xabar berildi. Slovakiyalik darvozabon so‘nggi yetti yil davomida "Nyukasl" safida o‘ynagan edi.
Endilikda u yangi jamoa safida mavsumni o‘tkazadi. Dubravka bilan tuzilgan mehnat shartnomasi 2026 yilning yozigacha amal qiladi.
"Byornli" jamoasida 36 yoshli darvozabon birinchi raqam ostida maydonga tushadi. O‘tgan mavsumda Martin Dubravka "Nyukasl" tarkibida jami 16 o‘yin o‘tkazdi va ularning sakkiztasida darvozasidan gol o‘tkazmadi.
Transfermarkt ma’lumotiga ko‘ra, Dubravkaning transfer qiymati bir million yevroga teng. "Byornli" jamoasi o‘tgan mavsumda Chempionship musobaqasida muvaffaqiyatli ishtirok etib, Angliya Premyer ligasiga yo‘l oldi.
Shu tariqa, jamoa yangi mavsumda yuqori ligada o‘z ishtirokini boshlaydi. Martin Dubravka esa tajribali darvozabon sifatida jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri bo‘lishi kutilmoqda.

Мартин Дубравка стал вратарем "Бёрнли", контракт до 2026 года
Об этом было сообщено через официальный сайт английской команды. Словацкий вратарь играл за "Ньюкасл" последние семь лет.
Теперь он проведет сезон в новой команде. Трудовой договор с Дубравкой будет действовать до лета 2026 года.
В команде "Бернли" 36-летний вратарь выйдет на поле под первым номером. В прошлом сезоне Мартин Дубравка провел в составе "Ньюкасла" в общей сложности 16 матчей, в восьми из которых не пропустил ни одного гола.
Согласно данным Transfermarkt, трансферная стоимость Дубравки составляет один миллион евро. Команда "Бернли" успешно участвовала в чемпионате в прошлом сезоне и вышла в Английскую Премьер-лигу.
Таким образом, команда начнет свое участие в новом сезоне в высшем дивизионе. Мартин Дубравка ожидается как один из ключевых игроков команды в качестве опытного вратаря.