Naumov: Lokomotiv va Spartak o‘yinida favorit yo‘q
Nikolay Naumov o‘z vaqtida “Lokomotiv” jamoasi prezidenti lavozimida ishlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yaqinlashib kelayotgan “Lokomotiv” va “Spartak” o‘rtasidagi o‘yin haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Naumovning aytishicha, bunday derbilarda hech qachon oldindan favoritni aniqlab bo‘lmaydi.
Uning fikriga ko‘ra, maydonga chiqadigan har ikki jamoa ham teng kuchga ega va g‘olib kim bo‘lishini oldindan aytish mushkul. U shuningdek, bu o‘yinlar har doim kutilmagan natijalarga boy bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi.
Naumov “Lokomotiv” jamoasining g‘alaba qozonishiga umid bildirdi. U “Spartak” jamoasida hozircha hammasi bir maromda ketmayotgani, ayrim muammolar borligini ham qayd etdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, “Lokomotiv”ning asosiy kuchi yarim himoyachi Aleksey Batrakov hisoblanadi. Shu sababli, “Spartak” jamoasi uchun raqib yetakchisini to‘xtatish muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
Ma’lumot uchun, Moskva derbisi 9-avgust kuni, soat 18:00 da boshlanishi rejalashtirilgan. Bu uchrashuv har ikki jamoa uchun ham muhim sinov bo‘lib, muxlislar diqqat markazida bo‘ladi.

Наумов: В матче Локомотив и Спартак фаворита нет
Николай Наумов в свое время работал президентом команды “Локомотив”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свои мысли о предстоящей игре между “Локомотивом” и “Спартаком”. По словам Наумова, в таких дерби никогда нельзя заранее определить фаворита.
По его мнению, обе команды, выходящие на поле, имеют равные силы, и трудно предсказать, кто станет победителем. Он также отметил, что эти игры всегда могут быть полны неожиданных результатов.
Наумов выразил надежду на победу команды “Локомотив”. Он также отметил, что в команде “Спартак” пока все идет не так гладко, есть некоторые проблемы.
По словам специалиста, основной силой “Локомотива” является полузащитник Алексей Батраков. Поэтому для команды “Спартак” важно остановить лидера соперника.
Для справки, московское дерби запланировано на 9 августа, начало в 18:00. Эта встреча станет важным испытанием для обеих команд и будет в центре внимания болельщиков.