Rolan Gusev, Moskva Dinamo jamoasi murabbiylar shtabi aʼzosi, jamoaning yangi futbolchisi Rubens haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi yaqinda o‘tgan Premyer-liga uchrashuvida Krasnodar jamoasiga qarshi ilk marta Dinamo safida maydonga tushdi. Rubens himoya chizig‘ining chap tomonida harakat qildi, garchi uning asosiy o‘rni maydon markazida hisoblanadi.
Gusevning aytishicha, Rubens tajribali futbolchi bo‘lib, u ikki-uchta pozitsiyada o‘ynay oladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Rubens jamoa tizimiga moslashib olishi kerak, shundan so‘ng hammasi yaxshi bo‘ladi.
Hozirda Dinamo jamoasi Premyer-liga doirasida Sochi jamoasiga qarshi safarda o‘ynaydigan uchrashuvga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Ushbu o‘yin yakshanba kuni, 10-avgust sanasiga belgilangan.
Chempionatning o‘tgan uch turida Dinamo to‘rt ochko jamg‘arishga muvaffaq bo‘ldi. Jamoa oldida hali ko‘plab muhim uchrashuvlar bor va ular har bir o‘yinda yaxshi natija ko‘rsatishga intilmoqda.

Гусев высоко оценил нового футболиста Динамо Рубенса
Ролан Гусев, член тренерского штаба московского Динамо, высказал свое мнение о новом футболисте команды Рубенсе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист недавно дебютировал в составе Динамо в матче Премьер-лиги против команды Краснодар. Рубенс действовал на левом фланге обороны, хотя его основная позиция находится в центре поля.
По словам Гусева, Рубенс опытный футболист, который может играть на двух-трех позициях. Он отметил, что Рубенсу нужно адаптироваться к системе команды, и тогда все будет хорошо.
В настоящее время команда Динамо готовится к выездному матчу против команды Сочи в рамках Премьер-лиги. Эта игра запланирована на воскресенье, 10 августа.
В последних трех турах чемпионата Динамо удалось набрать четыре очка. У команды впереди еще много важных матчей, и они стремятся показать хороший результат в каждой игре.