Poytaxtning CSKA jamoasi hujumchisi Alerandro Tamberlan Musaev bilan raqobat borasida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Musaevning o‘yin darajasi yuqoriligini ta’kidladi. Alerandroning so‘zlariga ko‘ra, jamoada ikki kuchli hujumchining borligi CSKA uchun faqat foyda keltiradi.
U har doim Musaev bilan birga hujumlarni yakunlash ustida mashg‘ulot o‘tkazayotganini aytdi va uning bu boradagi mahoratini yuqori baholadi. O‘tgan turda CSKA jamoasi Rossiya Premyer-ligasi doirasida “Zenit”ga qarshi maydonga tushdi.
Mazkur uchrashuv Sankt-Peterburg shahrida bo‘lib o‘tdi va 1:1 hisobida yakunlandi. Ushbu o‘yinda Alerandro CSKA safida o‘zining ilk golini urishga muvaffaq bo‘ldi.
Hozirda CSKA futbolchilari navbatdagi o‘yinga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Ular Rossiya chempionati doirasida o‘z maydonida “Rubin” jamoasiga qarshi bahs olib borishadi.
Uchrashuv shanba kuni, 9-avgust sanasida bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Mazkur o‘yin jamoalar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lishi kutilmoqda.

Алерандро: Конкуренция между двумя нападающими в ЦСКА полезна
Нападающий московского ЦСКА Алерандро высказал свое мнение о конкуренции с Тамберланом Мусаевым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил высокий уровень игры Мусаева. По словам Алерандро, наличие двух сильных нападающих в команде приносит только пользу ЦСКА.
Он сказал, что всегда проводит тренировки по завершению атак вместе с Мусаевым и высоко оценивает его навыки в этом отношении. В последнем туре команда ЦСКА вышла на поле против "Зенита" в рамках Российской Премьер-лиги.
Этот матч прошел в Санкт-Петербурге и завершился со счетом 1:1. В этой игре Алерандро удалось забить свой первый гол за ЦСКА.
В настоящее время футболисты ЦСКА готовятся к следующему матчу. Они будут играть против команды "Рубин" на своем поле в рамках чемпионата России.
Встреча запланирована на субботу, 9 августа. Ожидается, что этот матч будет иметь важное значение для команд.