Sapeta: Shpilevskiyga ko‘proq vaqt berish kerak
Uning ta’kidlashicha, futbolimizda murabbiyga vaqt berish odati yo‘q. Agar murabbiy beshta o‘yinda jiddiy o‘zgarish qilmasa, uni darhol almashtirishadi.
Sapetaning so‘zlariga ko‘ra, Shpilevskiyni uchta turdan so‘ng iste’foga chiqarish noto‘g‘ri bo‘ladi, unga imkoniyat berish kerak. Mutaxassisning fikriga ko‘ra, “Pari NN” jamoasi mavsum boshida uchta mag‘lubiyatga uchraganiga qaramay, yaxshi o‘yin namoyish etmoqda.
Klub o‘z salohiyatini to‘liq ko‘rsatishi uchun murabbiy va futbolchilarga vaqt zarur. Keyingi turda “Pari NN” safarda “Rostov” jamoasiga qarshi uchrashadi.
Ushbu o‘yin 10-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanishi rejalashtirilgan.

Сапета: Шпилевскому нужно дать больше времени
Бывший футболист Александр Сапета считает, что руководство клуба «Пари НН» не должно спешить с увольнением главного тренера Алексея Шпилевского. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что в нашем футболе нет традиции давать тренеру время. Если тренер не добивается серьезных изменений в течение пяти игр, его сразу же меняют.
По словам Сапеты, увольнять Шпилевского после трех туров будет неправильно, ему нужно дать возможность. По мнению специалиста, команда «Пари НН», несмотря на три поражения в начале сезона, показывает хорошую игру.
Клубу необходимо время для того, чтобы тренер и футболисты смогли полностью раскрыть свой потенциал. В следующем туре «Пари НН» встретится с командой «Ростов» на выезде.