Payshanba kuni kechqurun yangi mavsumga tayyorgarlik doirasida Bavariya va Tottenhem jamoalari o‘zaro bahs olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 12-daqiqasida Myunxen klubi hujumchisi Garri Keyn o‘zining sobiq jamoasi darvozasiga gol urdi. Angliyalik futbolchi ushbu golni nishonlashdan o‘zini tiydi, sababi barchaga ayon.
Oradan ko‘p vaqt o‘tmay, Garri Keyn dubl qayd etish uchun qulay imkoniyatga ega bo‘ldi, biroq penaltini aniq amalga oshira olmadi. Hujumchi zarbani ijro etayotganda tayanch oyog‘i sirpandi va to‘p darvoza tomon yo‘nalmadi.
Garri Keyn uzoq yillar davomida Tottenhem sharafini himoya qilgan. 2023 yilda Bavariya ushbu hujumchini matbuot ma’lumotlariga ko‘ra, 95 million yevroga xarid qilgan.
Bavariya va Tottenhem o‘rtasidagi o‘yinda keyingi voqealarni matnli translyatsiya orqali kuzatib borishingiz mumkin. Bu bahsda har ikki jamoa yangi mavsum oldidan o‘z imkoniyatlarini sinovdan o‘tkazmoqda.

Гарри Кейн не отпраздновал гол, забитый в ворота своей бывшей команды
В четверг вечером в рамках подготовки к новому сезону команды Бавария и Тоттенхэм провели встречу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 12-й минуте встречи нападающий мюнхенского клуба Гарри Кейн забил гол в ворота своей бывшей команды. Английский футболист воздержался от празднования этого гола, причина всем известна.
Вскоре после этого Гарри Кейн получил удобную возможность для дубля, однако не смог точно реализовать пенальти. Нападающий поскользнулся при выполнении удара, и мяч не направился в ворота.
Гарри Кейн защищал честь Тоттенхэма на протяжении многих лет. В 2023 году Бавария приобрела этого нападающего, согласно данным прессы, за 95 миллионов евро.
Вы можете следить за дальнейшими событиями матча между Баварией и Тоттенхэмом в текстовой трансляции. В этом поединке обе команды испытывают свои возможности перед новым сезоном.