Cherchesov “Axmat”ni “Zenit”ga qarshi g‘alabaga ruhlantirmoqda
Tajribali sharhlovchi va futbol bo‘yicha mutaxassis Konstantin Genich shanba kuni bo‘lib o‘tgan Grozniy shahri jamoasi “Axmat” hamda Sankt-Peterburgning “Zenit” klublari o‘rtasidagi uchrashuv haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, “Zenit” bu o‘yinda asosiy favorit hisoblanadi. Biroq Genichning fikriga ko‘ra, yangi bosh murabbiy Stanislav Cherchesov raqib futbolchilarini qiyin vaziyatga solib qo‘yish, o‘z taktikasini amalga oshirish uchun turli usullarni qo‘llashi mumkin.
Shuningdek, u “Axmat” jamoasi “Zenit”dan ochko olib qo‘yish ehtimoli borligini ham aytib o‘tdi. Ma’lumot uchun, 6 avgust, shanba kuni Stanislav Cherchesov rasman “Axmat” futbol klubiga bosh murabbiy etib tayinlandi.
U bu lavozimga 12 yillik tanaffusdan so‘ng qaytdi. Yangi futbol mavsumi boshida “Axmat” jamoasi ketma-ket to‘rtta uchrashuvda mag‘lub bo‘ldi.
Ushbu muvaffaqiyatsiz davrda klubga Aleksandr Storojuk boshchilik qilgan va jamoa bilan mavsumoldi tayyorgarlikdan o‘tgan edi. Endilikda klub yangi bosh murabbiy qo‘l ostida yaxshi natija ko‘rsatishga harakat qilmoqda.

Черчесов вдохновляет "Ахмат" на победу против "Зенита"
Опытный комментатор и специалист по футболу Константин Генич в субботу высказал свои мысли о матче между командой Грозного “Ахмат” и клубом “Зенит” из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, “Зенит” является основным фаворитом в этой игре. Однако, по мнению Генича, новый главный тренер Станислав Черчесов может использовать различные методы, чтобы поставить соперников в сложное положение и реализовать свою тактику.
Он также отметил, что у команды “Ахмат” есть вероятность забрать очки у “Зенита”. Для справки, 6 августа, в субботу, Станислав Черчесов официально был назначен главным тренером футбольного клуба “Ахмат”.
Он вернулся на эту должность после 12-летнего перерыва. В начале нового футбольного сезона команда “Ахмат” потерпела четыре подряд поражения.
В этот неудачный период клубом руководил Александр Сторожук, и команда прошла предсезонную подготовку. Теперь клуб старается показать хорошие результаты под руководством нового главного тренера.