“Real” Madrid klubi hujumchisi Rodrigo bilan xayrlashishga tayyor. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub jahon chempionati vaqtida Xabi Alonso braziliyalik futbolchiga ko‘p imkoniyat bermadi va shu sababli hujumchining Madriddagi kelajagi hozircha aniq emas. Ma’lumotlarga ko‘ra, “Real” rahbariyati Rodrigoni “Arsenal” jamoasining himoyachisi Vilyam Salibaga almashtirish ehtimolini ham ko‘rib chiqmoqda.
Madrid klubi ayni paytda himoya chizig‘ini kuchaytirishga intilmoqda. Biroq “Arsenal” jamoasi 24 yoshli Salibani qo‘yib yuborishni rejalashtirmayapti.
Aksincha, fransiyalik himoyachi yaqinda jamoa bilan shartnomasini uzaytirish istagini omma oldida bildirgan. Uning amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha davom etadi.
Shu sababli, “Real” va “Arsenal” o‘rtasida futbolchilar almashinuvi yuz berishi hozircha aniq emas. Har ikki klub o‘z yo‘nalishida muhim qarorlar qabul qilishi kutilmoqda.

“Реал” планирует обменять Родригеса на Салибу
Клуб не предоставил бразильскому футболисту много возможностей во время чемпионата мира, и поэтому будущее нападающего в Мадриде пока неясно. По данным, руководство “Реала” также рассматривает возможность обмена Родриго на защитника “Арсенала” Уильяма Салибу.
Мадридский клуб в настоящее время стремится усилить свою защитную линию. Однако “Арсенал” не планирует отпускать 24-летнего Салибу.
Напротив, французский защитник недавно заявил о своем намерении продлить контракт с командой на публике. Его действующий контракт продлится до середины 2027 года.
Поэтому обмен футболистов между “Реалом” и “Арсеналом” пока неясен. Оба клуба ожидают принятия важных решений в своем направлении.