Makeev: Spartak har doim xalq jamoasi bo‘lgan
Moskvaning “Spartak” jamoasining sobiq himoyachisi Evgeniy Makeev nima uchun “qizil-oq”lar Sankt-Peterburgning “Zenit”idan ko‘ra mashhurligini o‘z fikri bilan izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hatto Sankt-Peterburgda ham “Spartak” muxlislari bor va bu holat jamoaning mashhurligidan dalolat beradi. Makeevning aytishicha, har qanday safar o‘yinida “Spartak” futbolchilari o‘zlarini uyda his qilishgan, chunki stadionda doim ko‘plab muxlislar bo‘lgan.
U, shuningdek, “Spartak” har doim xalq jamoasi bo‘lib kelganini va bundan keyin ham shunday bo‘lib qolishini ta’kidladi. Bu masalaga nisbatan avvalroq “Zenit” va Rossiya terma jamoasining sobiq himoyachisi Yuriy Jirkov ham o‘z fikrini bildirgan edi.
Jirkovning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit”ning mashhurligi “Spartak”nikidan yuqori. Shunday qilib, ushbu mavzu atrofida turli futbol mutaxassislari o‘z nuqtai nazariga ega.

Makeev: Спартак всегда был народной командой
Бывший защитник московского "Спартака" Евгений Makeev объяснил, почему "красно-белые" более популярны, чем санкт-петербургский "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, даже в Санкт-Петербурге есть болельщики "Спартака", и этот факт свидетельствует о популярности команды. Makeev отметил, что на любых выездных матчах футболисты "Спартака" чувствовали себя как дома, так как на стадионе всегда было много болельщиков.
Он также подчеркнул, что "Спартак" всегда был народной командой и останется таковой в будущем. Ранее по этому вопросу свое мнение высказал и бывший защитник "Зенита" и сборной России Юрий Жирков.
По словам Жиркова, популярность "Зенита" выше, чем у "Спартака". Таким образом, у этой темы есть разные точки зрения среди футбольных экспертов.