Pavlyuchenko: CSKA Rubin ustidan g‘alaba qozonadi
Rossiya chempionati to‘rtinchi turi doirasida Moskvaning CSKA jamoasi o‘z maydonida Qozonning Rubin jamoasini qabul qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv haqida o‘z fikrlari bilan "Spartak"ning sobiq hujumchisi Roman Pavlyuchenko o‘rtoqlashdi. Uning aytishicha, CSKA jamoasi bosh murabbiyi Fabio Chelestini rahbarligida uch ochko olishga va o‘z muxlislarini xursand qilishga qodir.
Pavlyuchenko fikriga ko‘ra, CSKA jamoasi allaqachon chempionatning uchta kuchli klubi bilan o‘ynagan va birortasiga ham yutqazmagan. Ular o‘zini ishonchli ko‘rsatishga muvaffaq bo‘ldi.
Shu sababli, Rubin uchun bu uchrashuv oson kechmaydi, ammo yirik hisobdagi mag‘lubiyat ham bo‘lmaydi. Pavlyuchenkoning taxminiga ko‘ra, ushbu bellashuvda CSKA g‘alaba qozonadi.
CSKA va Rubin uchrashuvi shanba kuni, 9 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. O‘yinning boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 15:45 ga belgilangan.
Uchrashuvning borishini matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin. Hozirgi paytda Rubin jamoasi Rossiya oliy ligasi turnir jadvalida CSKAdan yuqorida joylashgan.
Qozonliklar uch turda 9 ochko to‘plagan bo‘lsa, Moskva jamoasi esa 7 ochkoga ega. Shu sababli, bu uchrashuv har ikki jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etadi.

Павлюченко: ЦСКА одержит победу над Рубином
В рамках четвертого тура чемпионата России московский клуб ЦСКА примет казанский Рубин на своем стадионе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Своими мыслями о предстоящем матче поделился бывший нападающий "Спартака" Роман Павлюченко. По его словам, команда ЦСКА под руководством главного тренера Фабио Челестини способна взять три очка и порадовать своих болельщиков.
По мнению Павлюченко, ЦСКА уже сыграл с тремя сильными клубами чемпионата и не проиграл ни одному из них. Им удалось продемонстрировать уверенную игру.
Поэтому для Рубина этот матч не будет легким, но и крупного поражения тоже не будет. По прогнозу Павлюченко, в этом противостоянии победит ЦСКА.
Матч ЦСКА и Рубина состоится в субботу, 9 августа. Начало игры запланировано на 15:45 по московскому времени.
Следить за ходом матча можно будет в текстовой трансляции. В настоящее время команда Рубин находится выше ЦСКА в таблице турнира Российской Премьер-Лиги.
Казаньцы набрали 9 очков за три тура, в то время как московская команда имеет 7 очков. Поэтому этот матч имеет важное значение для обеих команд.