Tyukavin: Bir oy tayyorgarlikdan so‘ng maydonga chiqaman
“Dinamo” futbolchisi Konstantin Tyukavin maydonga qaytish muddati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hozirda o‘zini sog‘lom his qilmoqda, biroq hali to‘liq tayyor emas. U oldinda yana o‘sish va ustida ishlash kerakligini ta’kidladi.
Tyukavin jamoa bilan bir oy davomida tayyorgarlik olib borsa, rasmiy o‘yinlarda ishtirok eta olishini qayd etdi. Shuningdek, Tyukavin so‘nggi paytda jamoa bilan uchta mashg‘ulot o‘tkazganini ma’lum qildi.
Eslatib o‘tamiz, 23 yoshli futbolchi mart oyidan buyon tizza payi jarohati sababli maydonga tushmagan. O‘tgan mavsumda u 22 ta o‘yinda sakkizta gol va uchta golli uzatma bilan ajralib turgan.
Hozirda uning jamoasi chempionat jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egallab turibdi. Ular uchta uchrashuvda to‘rt ochko jamg‘argan.
Tyukavin sog‘lig‘i tiklanib, jamoasiga yordam bera olishiga umid qilmoqda. U oldinga qo‘yilgan maqsadlarga erishish uchun bor kuchi bilan harakat qilishini bildirgan.

Tyukavin: После месяца подготовки я выйду на поле
Футболист "Динамо" Константин Тюкавин высказал свое мнение о сроках возвращения на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сейчас он чувствует себя здоровым, но еще не полностью готов. Он отметил, что впереди еще есть возможность для роста и работы над собой.
Тюкавин отметил, что если он будет готовиться с командой в течение месяца, то сможет участвовать в официальных играх. Также Тюкавин сообщил, что в последнее время провел три тренировки с командой.
Напомним, 23-летний футболист не выходил на поле с марта из-за травмы колена. В прошлом сезоне он выделился восемью голами и тремя голевыми передачами в 22 матчах.
В настоящее время его команда занимает девятое место в таблице чемпионата. Они набрали четыре очка в трех матчах.
Тюкавин надеется на восстановление здоровья и возможность помочь своей команде. Он заявил, что будет прилагать все усилия для достижения поставленных целей.