Taniqli futbol mutaxassisi Roman Oreshchuk Rossiya Premyer-ligasida faqat bitta klub borligini, u ham bo‘lsa, daromad topishni bilishini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Moskvaning CSKA klubi transfer bozorida samarali faoliyat olib bormoqda. Oreshchuk CSKA klubining braziliyalik futbolchi Villian Roshaning "Al-Jazira" jamoasiga transferidan yaxshi daromad olganini qayd etdi.
Unga ko‘ra, futbolchining Moskva klubi bilan shartnomasi uzoq muddatga mo‘ljallanmagan edi. Shunga qaramay, CSKA uni foydali tarzda sotishga erishdi.
Oreshchukning so‘zlariga ko‘ra, CSKA futbolchilardan unumli foydalanib, ularni jamoaga foyda keltirganidan so‘ng boshqa klublarga sotmoqda. U bu klubni Rossiyada daromad topishni biladigan yagona jamoa sifatida e’tirof etdi.
Hozirgi vaqtda CSKA Rossiya Premyer-ligasining uchinchi turi yakunlariga ko‘ra, besh ochko bilan turnir jadvalining sakkizinchi pog‘onasida bormoqda. Bu natija klubning transfer siyosati va moliyaviy faoliyati samarali ekanini ko‘rsatadi.

Орешчук: В России от трансфера только ЦСКА получает доход
Известный футбольный эксперт Роман Орешчук отметил, что в Российской Премьер-лиге есть только один клуб, который умеет зарабатывать. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, московский клуб ЦСКА активно работает на трансферном рынке. Орешчук отметил, что ЦСКА получил хорошую прибыль от трансфера бразильского футболиста Виллиана Роши в команду "Аль-Джазира".
По его словам, контракт футболиста с московским клубом не был рассчитан на долгий срок. Тем не менее, ЦСКА удалось выгодно его продать.
Согласно словам Орешчука, ЦСКА эффективно использует футболистов и продает их другим клубам после того, как они приносят пользу команде. Он признал этот клуб единственной командой в России, которая умеет зарабатывать.
В настоящее время ЦСКА по итогам третьего тура Российской Премьер-лиги занимает восьмое место в турнирной таблице с пятью очками. Этот результат показывает, что трансферная политика и финансовая деятельность клуба эффективны.