Yashari “Milan”ga kuch va hujumda yordam berishni va’da qildi
Shveysariya terma jamoasi yarim himoyachisi, asli albaniyalik Ardon Yashari “Milan” futbol klubi tarkibiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jurnalistlarga bergan intervyusida klubga qanday foyda keltira olishini aytib o‘tdi. Yasharining so‘zlariga ko‘ra, u jamoaga nafaqat hujumda, balki himoyada ham jismoniy kuchi bilan yordam bera oladi.
Shuningdek, u gol urish uchun so‘nggi paslarni bera olish qobiliyatiga ega ekanini ta’kidladi. Uning fikricha, mazkur xususiyatlari orqali u “Milan”ga yordam bera oladi.
Yangi futbol mavsumi Italiya chempionatida yaqin haftalarda boshlanishi rejalashtirilgan. “Milan” oxirgi bor 2022 yilda Italiya chempioni bo‘lgan edi.
O‘tgan mavsumda esa klub yakuniy natijalarga ko‘ra, A Seriya turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinni egalladi. Klub yangi futbolchilar bilan tarkibini kuchaytirishga harakat qilmoqda.
Ardon Yasharining jamoaga qo‘shilishi “Milan”ning oldinga qo‘yilgan maqsadlariga erishishda muhim ahamiyat kasb etishi kutilmoqda. Muxlislar yangi futbolchidan samarali o‘yin kutmoqda.

Яшари пообещал помочь "Милану" с силой и атакой
Полузащитник сборной Швейцарии, родом из Албании Ардон Яшари присоединился к футбольному клубу «Милан». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью журналистам он рассказал, какую пользу может принести клубу. По словам Яшари, он может помочь команде не только в атаке, но и в защите своей физической силой.
Кроме того, он подчеркнул, что обладает способностью делать последние передачи для забивания голов. По его мнению, именно эти качества помогут ему поддержать «Милан».
Новый футбольный сезон в чемпионате Италии планируется начать в ближайшие недели. «Милан» в последний раз становился чемпионом Италии в 2022 году.
В прошлом сезоне клуб занял восьмое место в таблице турнира Серии А по итогам сезона. Клуб пытается усилить состав новыми игроками.
Присоединение Ардона Яшари к команде ожидается как важный шаг к достижению поставленных целей «Милана». Болельщики ждут эффективной игры от нового игрока.