Marichal: Tyukavin hali to‘liq o‘ynashga tayyor emas
Dinamo jamoasi futbolchisi Nikolas Marichal hujumchi Konstantin Tyukavinning jarohatdan keyingi tiklanishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, 23 yoshli hujumchi joriy yilning mart oyidan beri maydonga tushmagan edi. Uning safga qaytishi jamoa uchun muhim ahamiyatga ega.
Marichalning aytishicha, hali Tyukavin o‘zining eng yaxshi sport holatiga to‘liq erishmagan. Hozircha u to‘liq o‘yin o‘tkazishga tayyor emas, biroq Kostianning mashg‘ulotlarda va maydonda jamoa bilan birga bo‘lishi yaxshi holat, deya ta’kidladi legioner futbolchi telekanalga bergan intervyusida.
Ayni paytda Rossiya Premyer-ligasi yangi mavsumining dastlabki uchta turida Valeriy Karpin boshchiligidagi Dinamo jamoasi to‘rt ochko jamg‘arishga muvaffaq bo‘ldi. Hozirda jamoa mamlakat chempionati turnir jadvalining o‘ninchi pog‘onasida joylashgan.
Navbatdagi uchrashuvda Dinamo safarda Sochi jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Ushbu o‘yin 10-avgust kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Маричал: Тюкавин ещё не готов полностью играть
Игрок команды Динамо Николас Маричал высказал свое мнение о восстановлении нападающего Константина Тюкавина после травмы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что 23-летний нападающий не выходил на поле с марта текущего года. Его возвращение имеет важное значение для команды.
По словам Маричала, Тюкавин еще не достиг своей лучшей спортивной формы. Пока он не готов провести полный матч, однако присутствие Кости на тренировках и на поле с командой — это хорошая ситуация, отметил легионер в интервью телеканалу.
В настоящее время команда Динамо под руководством Валерия Карпина смогла набрать четыре очка в первых трех турах нового сезона Российской Премьер-лиги. В данный момент команда занимает десятое место в турнирной таблице чемпионата страны.
В следующем матче Динамо сыграет на выезде против команды Сочи. Эта игра запланирована на 10 августа.