Bojovich: Stankovich "Spartak"dagi bosimni yengib o‘tadi
Mashhur murabbiy Miodrag Bojovich Moskvaning "Spartak" jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovichga bildirlayotgan tanqidlar haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bojovichning ta’kidlashicha, jamoa natija ko‘rsata olmaganda, tanqidlar o‘rinli bo‘ladi. Ayniqsa, gap "Spartak" kabi e’tibor markazida bo‘lgan jamoa haqida ketayotgan bo‘lsa, bunday holat tabiiydir.
Unga ko‘ra, Stankovich bu bosim va tanqidlarni to‘g‘ri qabul qiladi. Chunki u ilgari ham yirik jamoalarda o‘ynagan, katta klublarni boshqargan va futbol olamidagi bosimni yaxshi biladi.
Bojovichning so‘zlariga ko‘ra, Stankovich "Spartak"da ham bunday vaziyatlarni yengib o‘ta oladi. Eslatib o‘tamiz, Rossiya Premer-ligasining uch turidan so‘ng "Spartak" jamoasi 4 ochko bilan 11-o‘rinni egallab turibdi.
Jamoa navbatdagi o‘yinini "Lokomotiv"ga qarshi o‘tkazadi. Ushbu uchrashuv ertaga, 9-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
"Spartak" muxlislari jamoaning navbatdagi o‘yinidan yaxshi natija kutmoqda. Mutaxassislar fikriga ko‘ra, jamoada ijobiy o‘zgarishlar bo‘lishi mumkin.

Божович: Станкович "Спартак" вдавит давление
Известный тренер Миодраг Божович высказал свое мнение о критике, направленной в адрес главного тренера московского "Спартака" Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Божовича, критика уместна, когда команда не показывает результата. Особенно это естественно, когда речь идет о команде, находящейся в центре внимания, такой как "Спартак".
Он считает, что Станкович правильно воспринимает это давление и критику. Поскольку он ранее играл в крупных командах, руководил большими клубами и хорошо знает о давлении в мире футбола.
По словам Божовича, Станкович сможет преодолеть такие ситуации и в "Спартаке". Напоминаем, что после трех туров Российской Премьер-лиги "Спартак" занимает 11-е место с 4 очками.
Команда проведет следующий матч против "Локомотива". Эта встреча состоится завтра, 9 августа.
Фанаты "Спартака" ожидают хорошего результата от следующей игры команды. По мнению специалистов, в команде могут произойти положительные изменения.