Sobiq “Krilya Sovetov” hamda bir qator Rossiya jamoalarida bosh murabbiy bo‘lib ishlagan Miodrag Bojovich, Grozniy shahri jamoasi “Axmat” bosh murabbiyligiga Stanislav Cherchesov tayinlangani yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Miodrag Bojovichning aytishicha, bu yaxshi yangilik. U so‘zida Stanislav Cherchesov bilan Rossiya oliy ligasida ko‘p bor raqib bo‘lishganini eslab o‘tdi.
Shuningdek, u Cherchesovni Rossiyaning eng tajribali murabbiylaridan biri deb atadi. Bojovichning fikricha, Cherchesov har doim o‘z ustida ishlashda davom etadi va murabbiylikdagi tajribasi tobora ortib bormoqda.
Avvalroq, 61 yoshli rossiyalik mutaxassis Stanislav Cherchesov Grozniy shahri jamoasi “Axmat” bilan uch yillik shartnoma imzolagani haqida ma’lumot berilgan edi. Ma’lum qilinishicha, Cherchesov boshchiligida “Axmat” dastlabki o‘yinini Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasiga qarshi o‘tkazadi.
Ushbu tayinlov Grozniy jamoasi uchun muhim voqea bo‘ldi. Yangi murabbiydan jamoa rahbariyati va muxlislari katta umid qilmoqda.
Tajribali mutaxassisning kelishi “Axmat” jamoasining natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Божович положительно оценил назначение Черчесова в "Ахмат"
Бывший главный тренер «Крыльев Советов» и ряда российских команд Миодраг Божович высказал свое мнение о назначении Станислава Черчесова главным тренером грозненского клуба «Ахмат». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Миодрага Божовича, это хорошая новость. Он отметил, что много раз соперничал со Станиславом Черчесовым в Российской Премьер-Лиге.
Также он назвал Черчесова одним из самых опытных тренеров России. По мнению Божовича, Черчесов всегда продолжает работать над собой, и его тренерский опыт постоянно растет.
Ранее сообщалось, что 61-летний российский специалист Станислав Черчесов подписал трехлетний контракт с грозненским клубом «Ахмат». Известно, что под руководством Черчесова «Ахмат» проведет свой первый матч против санкт-петербургского «Зенита».
Это назначение стало важным событием для грозненской команды. Руководство клуба и болельщики возлагают большие надежды на нового тренера.