Cherdantsev: Men Jedson haqida ilgari eshitmaganman
Sport sharhlovchisi Georgiy Cherdantsev portugaliyalik futbolchi Jedsonning Turkiyaning "Beshiktash" jamoasidan Moskvaning "Spartak" klubiga o‘tishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq turk klubi bu transfer uchun 20,7 million yevro to‘langanini, shuningdek, 7,2 million yevro miqdorida bonuslar ham berilishi mumkinligini ma’lum qilgan edi. Cherdantsevning aytishicha, Jedson futbol sohasida faoliyat yuritadigan skautlar va Yevropa futboli mutaxassislari uchun yaxshi tanish bo‘lishi mumkin, biroq u shaxsan bu futbolchi haqida ilgari eshitmaganini ta’kidladi.
Uning fikriga ko‘ra, mashhur futbolchilar nomi tez-tez ommaviy axborot vositalarida tilga olinadi, biroq Jedsonning ismi unga ilgari uchramagan. Sharhlovchi bu vaziyatni biroz g‘alati deb baholadi.
Jedson "Spartak" safida ilk bor "Akron" jamoasiga qarshi o‘yinda maydonga tushdi. U birinchi bo‘limda harakat qilib, tanaffusda zaxiraga olindi.
Ushbu uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Keyingi turda poytaxt jamoasi safarda chempionatning hozirgi peshqadami "Lokomotiv" bilan bellashadi.
Shu bilan birga, "Spartak" bosh murabbiyi Stankovich jamoasi uch turdan so‘ng Rossiya chempionati jadvalida 11-o‘rinda bormoqda.

Черданцев: Я раньше не слышал о Джедсоне
Спортивный комментатор Георгий Черданцев высказал свое мнение о переходе португальского футболиста Джедсона из турецкого клуба "Бешикташ" в московский "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее турецкий клуб сообщил, что за этот трансфер было выплачено 20,7 миллиона евро, а также возможны бонусы в размере 7,2 миллиона евро. По словам Черданцева, Джедсон может быть хорошо знаком скаутам и специалистам европейского футбола, однако он лично никогда не слышал о данном футболисте.
По его мнению, имена известных футболистов часто упоминаются в средствах массовой информации, но имя Джедсона ему ранее не встречалось. Комментатор оценил эту ситуацию как несколько странную.
Джедсон впервые вышел на поле в составе "Спартака" в матче против команды "Акрон". Он проявил активность в первом тайме, а на перерыве был заменен.
Этот матч завершился вничью 1:1. В следующем туре столичная команда сыграет на выезде против нынешнего лидера чемпионата "Локомотива".
При этом главный тренер "Спартака" Станкович сообщает, что его команда после трех туров занимает 11-е место в таблице чемпионата России.