Futbol bo‘yicha ekspert Boris Ignatyev Grozniy shahrining "Axmat" jamoasiga bosh murabbiy etib Stanislav Cherchesov tayinlangani yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ekspertning qayd etishicha, bu tayinlovni ijobiy baholaydi. U Cherchesovni tabriklaganini, biroq bunday vaziyatda tabriklash kerakmi yoki yo‘qligiga shubha qilganini aytdi.
Chunki yangi murabbiy jamoani qiyin ahvoldan olib chiqish mas’uliyatini zimmaga olmoqda. Shuningdek, Ignatyev Cherchesovga omad va muvaffaqiyat tilab o‘tdi.
Ma’lumot uchun, Stanislav Cherchesov "Axmat" jamoasida Aleksandr Storojuk o‘rniga bosh murabbiy bo‘ldi. Avvalgi murabbiy jamoaning mavsumni muvaffaqiyatsiz boshlagani sababli iste’foga chiqarildi.
"Axmat" Rossiya Premyer-ligasida ketma-ket uchta uchrashuvda mag‘lubiyatga uchradi. Endilikda, Cherchesov boshchiligidagi "Axmat" jamoasi Rossiya chempionatining to‘rtinchi turida o‘z maydonida Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasiga qarshi bahs olib boradi.

Черчесов должен вывести "Ахмат" из сложной ситуации
Футбольный эксперт Борис Игнатьев высказал свое мнение по поводу назначения Станислава Черчесова главным тренером грозненского клуба "Ахмат". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эксперт отметил, что оценивает это назначение положительно. Он поздравил Черчесова, но выразил сомнение, стоит ли поздравлять в такой ситуации.
Поскольку новый тренер берет на себя ответственность за вывод команды из сложного положения. Также Игнатьев пожелал Черчесову удачи и успеха.
Для справки, Станислав Черчесов стал главным тренером "Ахмата" вместо Александра Старожука. Предыдущий тренер был уволен из-за неудачного старта команды в сезоне.
"Ахмат" потерпел три подряд поражения в Российской Премьер-лиге. Теперь команда под руководством Черчесова в четвертом туре чемпионата России сыграет на своем поле против санкт-петербургского "Зенита".