Spartak Samoshnikov transferi yuzasidan Lokomotiv bilan muzokara qiladi
Lokomotiv jamoasining chap qanot himoyachisi Ilya Samoshnikov Spartak klubi uchun asosiy transfer maqsadlaridan biri bo‘lib qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda sport sohasidagi ma’lumotlar bilan tanilgan Ivan Karpov o‘zining Telegram kanalida xabar berdi. Karpovning yozishicha, ikki klub o‘rtasidagi muzokaralar yaqinlashib kelayotgan derbi uchrashuvidan so‘ng qayta boshlanishi rejalashtirilgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Samoshnikov mazkur o‘yinda ishtirok etmasligi mumkin va kelasi hafta Spartak jamoasiga o‘tish uchun tibbiy ko‘rikdan o‘tadi. Shuningdek, transfer qiymati 3,5-4 million yevro atrofida bo‘lishi kutilmoqda.
Himoyachi Spartak bilan 2028 yilgacha mo‘ljallangan shartnoma imzolaydi. Joriy mavsumda 27 yoshli Samoshnikov Rossiya Premyer-ligasi va Rossiya kubogi doirasida ikki uchrashuvda maydonga tushgan, biroq samarali harakatlar bilan ajralib chiqa olmagan.
Transfer bo‘yicha muzokaralar natijasida Samoshnikovning yangi klubdagi faoliyati uchun barcha shart-sharoitlar yaratilishi ko‘zda tutilmoqda. Spartak rahbariyati ham ushbu futbolchini tarkibga qo‘shishni muhim deb hisoblamoqda.

Спартак Самошников по поводу трансфера ведет переговоры с Локомотивом
Левый защитник команды Локомотив Илья Самошников остается одной из основных трансферных целей клуба Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил в своем Telegram-канале известный в спортивных кругах Иван Карпов. По словам Карпова, переговоры между двумя клубами планируется возобновить после предстоящего дерби.
Согласно информации, Самошников может не участвовать в этом матче и на следующей неделе пройдет медицинское обследование для перехода в Спартак. Также ожидается, что стоимость трансфера составит около 3,5-4 миллионов евро.
Защитник подпишет контракт со Спартаком до 2028 года. В текущем сезоне 27-летний Самошников выходил на поле в двух матчах Российской Премьер-лиги и Кубка России, но не смог выделиться эффективными действиями.
В результате переговоров по трансферу будут созданы все условия для его деятельности в новом клубе. Руководство Спартака также считает важным добавить этого футболиста в состав.