Chernyshov: “Spartak”ga Karpin yoki Cherchesov mos keladi
Tajribali murabbiy Andrey Chernyshov “Spartak” jamoasining bosh murabbiyi Dejan Stankovich haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Moskvaning mashhur jamoasiga boshqa mutaxassis kerak. Chernyshov o‘z so‘zida, Stankovichni Rossiyaning eng yaxshi va ommabop klublaridan biriga mos murabbiy deb hisoblamasligini ta’kidladi.
Uning fikricha, “Spartak” uchun aynan Stankovich to‘g‘ri tanlov emas. Yangi murabbiy masalasi ko‘tarilganida, Chernyshov mahalliy mutaxassislardan Valeriy Karpin va Stanislav Cherchesov nomzodlarini afzal ko‘rganini aytdi.
Shuningdek, mutaxassisning qayd etishicha, Stankovich o‘z hissiyotlarini nazorat qilishda qiynaladi. Bu holat futbolchilarga ham ta’sir ko‘rsatadi va natijada mavsum boshida “Spartak” jamoasida qizil kartochkalar soni ko‘paygan.
Ma’lum qilinishicha, ertaga, 9-avgust kuni “qizil-oqlar” “Lokomotiv” jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Moskva derbisi Toshkent vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi.
Bu uchrashuvda ham jamoa natijasi va murabbiyning qarorlari futbol jamoatchiligi e’tiborida bo‘ladi.

Чернышов: “Спартаку” Карпин или Черчесов подойдут
Опытный тренер Андрей Чернышов высказал свое мнение о главном тренере команды “Спартак” Деяне Станковиче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, московскому знаменитому клубу нужен другой специалист. Чернышов в своем выступлении подчеркнул, что не считает Станковича подходящим тренером для одного из лучших и популярных клубов России.
По его мнению, Станкович не является правильным выбором для “Спартака”. Когда поднимался вопрос о новом тренере, Чернышов сказал, что предпочитает кандидатуры местных специалистов Валерия Карпина и Станислава Черчесова.
Кроме того, по словам специалиста, Станкович испытывает трудности с контролем своих эмоций. Это также влияет на футболистов, и в результате в начале сезона в команде “Спартак” увеличилось количество красных карточек.
Сообщается, что завтра, 9 августа, “красно-белые” проведут матч против команды “Локомотив”. Московское дерби начнется в 18:00 по ташкентскому времени.
В этом матче также результаты команды и решения тренера будут в центре внимания футбольной общественности.