Smirnov RPL chempionligi uchun asosiy da’vogarlarni aytdi
O‘tgan yillarda mashhur bo‘lgan futbolchi Dmitriy Smirnov Rossiya futbol chempionatining joriy mavsumida kim oltin medallar uchun asosiy da’vogar ekanligi haqidagi savolga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Lokomotiv jamoasini alohida ta’kidlash mumkin. Shuningdek, Krasnodar va Zenit klublari ham yuqori o‘rinlar uchun kurashadi.
CSKA jamoasini ham e’tibordan chetda qoldirib bo‘lmaydi, chunki yangi murabbiy bilan ular yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda. Biroq, faqat uchta o‘yin natijasiga qarab yakuniy xulosa qilish qiyin, deya ta’kidladi Smirnov.
O‘tgan mavsumda Lokomotiv jamoasi musobaqa jadvalida oltinchi o‘rinni egallagan edi. Krasnodar chempionlikni qo‘lga kiritgan, Zenit va CSKA esa mos ravishda ikkinchi va uchinchi o‘rinlarni band qilgan.
Joriy mavsumda to‘rtinchi tur oldidan Lokomotiv jamoasi to‘qqiz ochko bilan turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda. Bu holat jamoaning yaxshi tayyorgarlik ko‘rganini va chempionlik uchun kurashishga tayyor ekanini ko‘rsatadi.

Смирнов назвал основных претендентов на чемпионство RPL
В прошлом году известный футболист Дмитрий Смирнов высказал свое мнение о том, кто является основным претендентом на золотые медали в текущем сезоне чемпионата России по футболу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, стоит отдельно отметить команду Локомотив. Также клубы Краснодар и Зенит будут бороться за высокие места.
Команду ЦСКА также нельзя оставить без внимания, так как с новым тренером они показывают хорошую игру. Однако, по словам Смирнова, делать окончательные выводы только на основе трех результатов игр сложно.
В прошлом сезоне команда Локомотив заняла шестое место в турнирной таблице. Краснодар завоевал чемпионство, а Зенит и ЦСКА заняли соответственно второе и третье места.
В текущем сезоне перед четвертым туром команда Локомотив лидирует в турнирной таблице с девятью очками. Это свидетельствует о том, что команда хорошо подготовлена и готова бороться за чемпионство.