Akron yarim himoyachisi Danilin Torpedoga ijaraga o‘tdi
Akron futbol klubi yarim himoyachisi Kirill Danilin Moskvaning Torpedo jamoasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi yangi jamoada bir mavsum ijara asosida harakat qiladi. Kelishuvga ko‘ra, 22 yoshli o‘yinchi qishki transfer oynasida Akron klubiga qaytishi mumkin.
Eslatib o‘tamiz, Torpedo jamoasi hakamlar bilan bog‘liq mojarodan so‘ng PARI Ligasi tarkibiga yuborilgan. Shu sababli, jamoa hozirda Rossiya futbolining kuch jihatidan ikkinchi darajadagi divizionida ishtirok etmoqda.
O‘tgan uchta tur natijasiga ko‘ra, Torpedo jamoasi atigi bir ochko jamg‘argan. Kirill Danilin 2023 yil iyul oyidan beri Akron safida o‘ynab kelmoqda.
Shu vaqt davomida u Tolyatti jamoasi tarkibida barcha musobaqalarda 64 ta o‘yinda maydonga tushgan, olti gol urgan va beshta golli uzatma amalga oshirgan. Hozirda futbolchi o‘z faoliyatini ijarada davom ettirish uchun Torpedo jamoasiga o‘tdi.

Полузащитник «Акрона» Данилин перешел в «Торпедо» на правах аренды
Полузащитник футбольного клуба Акрон Кирилл Данилин перешел в московскую команду Торпедо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист будет выступать за новую команду на правах аренды в течение одного сезона. Согласно соглашению, 22-летний игрок может вернуться в клуб Акрон в зимнее трансферное окно.
Напоминаем, что команда Торпедо была отправлена в состав PARI Лиги после конфликта с судьями. Поэтому команда в настоящее время участвует во втором по силе дивизионе российского футбола.
По результатам последних трех туров команда Торпедо набрала всего одно очко. Кирилл Данилин выступает за Акрон с июля 2023 года.
За это время он провел 64 матча за команду Тольятти во всех соревнованиях, забил шесть голов и сделал пять голевых передач. В настоящее время футболист перешел в команду Торпедо, чтобы продолжить свою карьеру в аренде.